Ekstremalna kamera na ekstremalne okazje [CES 2012]

Ekstremalna kamera na ekstremalne okazje [CES 2012]
16.01.2012 13:44
GoBandit Live
GoBandit Live
Marcin Honkisz
Marcin Honkisz

GoBandit Live – sama nazwa brzmi groźnie. A i rzut oka na kamerę nie pozostawia wątpliwości, że najnowszy produkt tej niemieckiej firmy nie jest przeznaczony do filmowania komunii czy wesel. To twarda kamera dla twardzieli, superodporna i superwytrzymała.

GoBandit Live – sama nazwa brzmi groźnie. A i rzut oka na kamerę nie pozostawia wątpliwości, że najnowszy produkt tej niemieckiej firmy nie jest przeznaczony do filmowania komunii czy wesel. To twarda kamera dla twardzieli, superodporna i superwytrzymała.

Model Live to następca Race, kamerki, która pod względem wytrzymałości zdecydowanie pozostawiała konkurencję w tyle. Live to wersja bogatsza, o jeszcze większych możliwościach. Sprzęt przeznaczony jest głównie dla osób aktywnie uprawiających sporty ekstremalne, które mają ochotę uwieczniać swoje wyczyny na filmie HD.

Kamera ma określony stopień ochrony przed wnikaniem czynników zewnętrznych na IP-X7. Oznacza to, że nie jest określona ochrona przed wnikaniem pyłu, natomiast wodoodporność o stopniu 7. pozwala na zanurzenie sprzętu na głębokość do 1 metra na czas do 30 minut oraz na używanie jej w całkowitym deszczu lub podczas pływania. Przy nurkowaniu lepiej uważać. Niewielkie rozmiary (105 x 62 x 34 mm) oraz waga (tylko 142 g) pozwalają na swobodne montowanie na głowie czy kasku. W zestawie znajduje się kilka uchwytów umożliwiających umieszczenie kamery na goglach, kurtce czy w dowolnym innym miejscu.

GoBandit Live na CES 2012 (fot. engadget.com)
GoBandit Live na CES 2012 (fot. engadget.com)

Kamera może nagrywać materiał wideo o rozdzielczości nawet 1080p. Pozostałe dostępne rozmiary to: 960p, 720p, 480p oraz WVGA. Materiał nagrywany ma 30 klatek na sekundę. Biorąc pod uwagę, że wideo jest nagrywane na kartę SD, która może mieć maksymalnie 32 GB pojemności, to kamera jest w stanie nagrać 4,5 godziny materiału w jakości 1080p. Niestety nie jesteśmy w stanie wykorzystać tej pojemności na jednym cyklu życia baterii – akumulator 1200 mAh pozwala tylko na 2,5 godziny pracy kamery. Oczywista jest również możliwość robienia zdjęć.

Interesującą opcją kamery jest wbudowany moduł GPS. Sirf Star czwartej generacji o częstotliwości 5 Hz odświeżania pozycji pozwala na dokładną lokalizację w terenie i geotagowanie filmów i zdjęć. Kamera wyposażona jest w szereg czujników i umożliwia dokładne pozycjonowanie sprzętu w przestrzeni. 3-osiowy akcelerometr oraz żyroskop w połączeniu z optyką, która ma możliwość dynamicznego obracania się w zakresie 170 stopni, utrzymują nagrywany obraz w idealnym poziomie.

The Perfect Camera for Extreme Sports - GoBandit at CES 2012

Gobandit Live ma również wbudowany moduł komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi. Gwarantuje on na ciągłą łączność np. z iPhone'em, co z kolei umożliwia streamowanie wyczynów na żywo w Internecie. Idealny pomysł dla osób całkowicie uzależnionych od YouTube’a czy Facebooka.

Kamera pojawi się w sprzedaży 1 marca tego roku. Na początku dostępna będzie tylko w USA oraz Kanadzie w cenie 419 dolarów. Całkiem przyzwoita cena jak za taką zabawkę.

Źródło: gobandit.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)