Elektronika w służbie najmłodszych. Gadżety dla rodziców

Elektronika w służbie najmłodszych. Gadżety dla rodziców24.01.2018 04:01
Elektronika w służbie najmłodszych. Gadżety dla rodziców
Barnaba Siegel

Amazon proponuje nam gadżety dla najmłodszych w promocyjnych cenach. Kto ma dzieci wie, że każde udogodnienie jest na wagę złota.

Zdalny termometr pozwoli zmierzyć temperaturę dziecku ale także sprawdzi, czy woda jest odpowiednia do kąpieli a mleko gotowe do podania.

Ten termometr kupimy w promocji za 22 euro, czyli około 89 złotych. Gadżet umożliwia mierzenie temperatury na dwa sposoby: zbliżając termometr do czoła lub wkładając go do ucha. Posiada łatwą w czyszczeniu końcówkę, ułatwiającą dbanie o higienę.

381454328596348650
Źródło zdjęć: © amazon.com

Zabawa w kąpieli

Niektóre dzieci nie mogą doczekać się kąpieli, ale niestety niemal każde z nich w pewnym wieku przechodzi okres, kiedy kąpiel staje się przykrym obowiązkiem. Jak to zmienić? Postarajmy się, aby czas spędzony wspólnie w łazience był przyjemny.

Pamiętajmy, że dziecko wyczuwa nasze nastroje. Jeśli jesteśmy zmęczeni i zniechęceni, to żadna zabawa w kąpieli nie będzie naprawdę udana a dziecko zacznie kojarzyć ten czas, jako coś, co sprawia na przykład, że mamusia jest smutna a tata rozdrażniony.

381454328596545258
Źródło zdjęć: © Amazon.com

Nie zaszkodzi, jeśli postaramy się, by wieczorna kąpiel stała się czasem zabawy. Mycie może być tylko elementem wieczornego rytuału w łazience. Na Amazonie znaleźliśmy rewelacyjne zabawki i światła do wanny w atrakcyjnych cenach.

Niektóre z nich są tak fajne, że sami chcielibyśmy z nich skorzystać.

381454328596741866

Jeśli nasze dziecko nie lubi kąpieli zastanówmy się, czy ma ku temu jakiś powód. Może któregoś razu woda była zbyt chłodna i zmarzło lub zbyt gorąca. Sprawdzajmy temperaturę wody przed każda kąpielą. Jeśli nie mamy odpowiedniego termometru, najlepiej sprawdzi się nasz własny łokieć. Delikatna skóra w tym miejscu jest najbliższa skórze dziecka (podobnie wewnętrzna strona przedramienia) .

Oprócz tego postarajmy się, by kąpiel odbywała się stale o tej samej porze. Regularność i stałe zwyczaje panujące w domu dają naszym pociechom tak potrzebne im poczucie bezpieczeństwa i przewidywalności.

Jeśli nasze dziecko ma dużo zabawek, zadbajmy o kosz lub skrzynkę na te przedmioty, tak by nikt z domowników nie potknął się o nie. Dobrym pomysłem jest specjalny "pelikan połykający zabawki", który jest mocowany do ściany wanny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)