eTAU108 - przenośne DVD Lite-Ona

eTAU108 - przenośne DVD Lite-Ona22.08.2009 09:00
eTAU108 - przenośne DVD Lite-Ona
Szymon Adamus

Nazwa nieciekawa (mówiąc delikatnie), ale wygląd i funkcje wręcz przeciwnie. Lite-On prezentuje przenośną nagrywarkę DVD eTAU108, która może się podobać.

Nazwa nieciekawa (mówiąc delikatnie), ale wygląd i funkcje wręcz przeciwnie. Lite-On prezentuje przenośną nagrywarkę DVD eTAU108, która może się podobać.

Jest to jeden z tych pomysłów, który ma zainteresować posiadaczy laptopów i netbooków bez napędu optycznego. Napęd Lite-Ona waży tylko 350 gramów i jest dostępny zarówno w bieli jak i czerni pasując zarówno do PeCetów i Maców. Dla fanów przenośnego kina (poza)domowego najważniejsze jest jednak to, że zapisuje i odczytuje nośniki:

  • DVD±R i DVD+RW - 8x,
  • DVD±R DL i DVD-RW - 6x,
  • DVD-RAM - 5x,
  • CD-R(W) - 24x.

Dobra sprawa do archiwizacji materiału zapisanego w pamięci kamery czy po prostu do odpalenia filmu po ciężkim dniu na plaży. Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć, że łatwiej dla kamery wziąć kabel USB/HDMI, a filmy przerobić przed wyjazdem na kopie cyfrowe. Tylko co jeśli wyjeżdżamy za pięć minut, albo najnormalniej w świecie nie chce się nam tego robić?

Potrzeba jest matką wynalazku... i zarobku. Lite-On eTAU108 ma mieć europejską premierę we wrześniu. Przewidywana cena - 45 euro czyli około 190 złotych. Napęd podłączamy do komputera przez USB. Płyty ładujemy od góry.

Źródło: cdrinfo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)