Facebook jest dla nudziarzy! Poznajcie 12 najdziwniejszych serwisów społecznościowych

Myfreeimplants.com
Myfreeimplants.com
Łukasz Michalik

27.10.2013 14:30, aktual.: 13.01.2022 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis dla właścicieli kotów, które wyglądają jak Hitler, crowdfundingowe zbiórki na implanty piersi czy platforma społecznościowa dla wielbicieli fryzury à la czeski piłkarz. W zakamarkach Sieci znajdziemy serwisy znacznie ciekawsze od powszechnie znanego Facebooka czy Myspace’a!

MyFreeImplants

Serwis dla właścicieli kotów, które wyglądają jak Hitler, crowdfundingowe zbiórki na implanty piersi czy platforma społecznościowa dla wielbicieli fryzury à la czeski piłkarz. W zakamarkach Sieci znajdziemy serwisy znacznie ciekawsze od powszechnie znanego Facebooka czy Myspace’a!

MyFreeImplants to połączenie Facebooka i Kickstartera – serwis społecznościowy pozwalający zebrać pieniądze na wymarzony zabieg, korygujący rozmiar biustu.

Panie tworzą swoje profile, na których usiłują zwrócić uwagę ewentualnych sponsorów, prezentując się z jak najlepszej strony. Podobnie, jak w przypadku typowych serwisów crowdfundingowych, również i na MyFreeImplants wpłaty są nagradzane – w tym przypadku donatorzy mogą liczyć na zdjęcia i filmy od dozgonnie wdzięcznych pań.

The Ugly Bug Ball

Theuglybugball.com
Theuglybugball.com

Wielu użytkowników serwisów społecznosciowych usiłuje pokazać się z jak najlepszej strony. Wciągnięte brzuchy, wyretuszowane pryszcze i żeby wybielone w programie graficznym nie są przecież rzadkością, choć konfrontacja sieciowego wizerunku z rzeczywistością może być dość brutalna.

Serwis The Ugly Bug Ball oszczędza swoim użytkownikom rozczarowań – to platforma społecznościowa dla brzydkich ludzi. Czyli – jak zauważa jej twórca – co najmniej dla połowy Brytyjczyków.

My Microbes

Microbes.eu
Microbes.eu

W niektórych środowiskach w dobrym tonie jest chwalenie się bogatym życiem wewnętrznym. Użytkownicy serwisu My Microbes mogą potraktować to dosłownie – aby zapisać się do tej społeczności trzeba przesłać próbkę własnego kału i opłacić jego laboratoryjne badania.

A wszystko to – jak wynika z umieszczonych na stronie informacji – dla dobra ludzkości, w ramach bardzo poważnego projektu naukowego.

Women Behind Bars

Womenbehindbars.com
Womenbehindbars.com

Pobyt w zakładzie karnym to zapewne nic przyjemnego, choć bazujące na stereotypach dowcipy często podkreślają, że więzienie sprzyja zawieraniu nie zawsze dobrowolnych, ale za to bardzo bliskich znajomości. Jak naprawdę wygląda świat zza krat?

Aby się o tym przekonać, trzeba odwiedzić serwis Women Behind Bars, w którym swoje profile umieszczają amerykańskie więźniarki.

Rate My Mullet

Ratemymullet.com
Ratemymullet.com

„A najlepsza fryzura, jeśli jeszcze nie wiecie: krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie” – śpiewał przed laty Kazik Staszewski. Ten fragment mógłby stać się oficjalnym hymnem serwisu społecznościowego dla wielbicieli typowego dla lat dawno minionych stylu à la czeski piłkarz - Rate My Mullet.

A ponieważ moda na lata 80. nigdy nie ustaje, warto przypomnieć, że porządnego mulleta – bo tak nazywa się ta fryzura – prezentowali przed laty m.in. Richard Dean Anderson w roli niezrównanego MacGyvera, Mel Gibson w pierwszej „Zabójczej broni” czy kwintesencja estetyki tamtych lat, Bud Bundy.

Patients Like Me i  STD Passions

Patientslikeme.com
Patientslikeme.com

Wspólna niedola zbliża ludzi. Z myślą o chorych, którzy chcieliby poznać kogoś cierpiącego na tę samą przypadłość, powstał serwis społecznościowy Patients Like Me, dzięki któremu nie tylko przekonamy się, że nie jesteśmy sami ze swoją chorobą, ale zasięgniemy również opinii na temat leczenia czy poszukamy wsparcia od kogoś, kto z racji wspólnych doświadczeń doskonale rozumie nasze położenie.

Znajomych można wyszukiwać m.in. po nazwie choroby, symptomach czy sposobie leczenia.

STDpassions.com
STDpassions.com

Choroby jako punkt wyjścia do budowania społeczności wykorzystuje również serwis STD Passions – platforma społecznościowa dla ludzi z chorobami przenoszonymi drogą płciową.

REMcloud

REMcloud.com
REMcloud.com

Marzenia senne wydają się osobistym doświadczeniem, ale mogą również zbliżać ludzi. Serwis REMcloud pozwala użytkownikom na publikowanie treści swoich snów i wyszukiwanie osób, którym śniło się coś podobnego.

O czym śnią użytkownicy REMcloud? Z ciekawszych snów znalazłem m.in. sztucznego jednorożca, eksplodującego w kościele, ale większość jest mniej intrygująca – dominują tematy takie, jak iPhone, atak zombie, trzęsienie ziemi i Barack Obama.

Respectance

Respectance.com
Respectance.com

Osoby, mające konta w tym serwisie nie żyją. Nie jest to jednak jeden wirtualnych cmentarzy, ale platforma społecznościowa, pozwalająca żyjącym tworzyć profile osób zmarłych ze zdjęciami, filmami czy opisem zainteresowań.

Upside Down Dogs i  Cats That Look Like Hitler

Upsidedowndogs.com
Upsidedowndogs.com

Niektórzy właściciele psów maja osobliwe hobby – dzięki Internetowi mogą wystawić swojego czworonoga na pośmiewisko. Sposób jest prosty: trzeba przewrócić psa na plecy i zrobić zdjęcie jego zniekształconej grawitacją facjaty. A nastepnie umieścić fotkę na  Upsidedowndogs.com.

Obwisłe uszy, wyszczerzone zęby i spojrzenie zwierzęcia, którego bezgraniczne zaufanie zostało właśnie perfidnie wykorzystane.

Catsthatlooklikehitler.com
Catsthatlooklikehitler.com

W Sieci znajdzie się również coś ciekawego dla właścicieli nietypowych kotów - strona Cats That Look Like Hitler pozwala na publikowanie zdjęć, na których sympatyczne zwierzaki przypominają pewnego bardzo niesympatycznego Austriaka.

A Small World

Asmallworld.com
Asmallworld.com

Ambicją większości serwisów społecznościowych jest imponujący wzrost i kolejne miliony użytkowników. A Small World stawia na elitarność, zapewniając miejsce jedynie dla 250 tys. wybrańców, którzy złożą podanie ze szczegółowym opisem dochodów, wykształcenia i kariery zawodowej i zyskają rekomendację któregoś z aktualnych użytkowników.

Co w przypadku A Small World oznacza elitarność? Sądząc po informacjach na stronie, użytkownicy mogą liczyć na udział w zamkniętych imprezach, organizowanych na całym świecie, korzystać z wewnętrznych rekomendacji, dotyczących restauracji, hoteli i miejsc wartych odwiedzenia czy rozwijać sieć swoich kontaktów biznesowych.

Brzmi nieźle, choć nie bardzo rozumiem, dlaczego personifikacją elitarności jest widoczna na jednej ze stron serwisu, półnaga pani, wspinająca się po drabince linowej w butach na koturnach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)