Facebook z wirtualną rzeczywistością. Twórcy uspokajają, giełda panikuje, Internet żartuje

Facebook z wirtualną rzeczywistością. Twórcy uspokajają, giełda panikuje, Internet żartuje
28.03.2014 10:37
Facebook z wirtualną rzeczywistością. Twórcy uspokajają, giełda panikuje, Internet żartuje
Adam Bednarek
Adam Bednarek

O kupnie Oculus Rift przez Facebooka nieprędko zapomnimy. Co chwila można usłyszeć nowe echa transakcji.

Nadal będziemy niezależni – obiecują twórcy Oculus Rift, którzy obecnie pracują nad technologią pod szyldem Facebooka. Nowy właściciel nie będzie ingerował w pracę nad urządzeniem, autorzy zapewniają też, że nie powinniśmy obawiać się na przykład tego, że bez konta na Fejsie do wirtualnej rzeczywistości nie wejdziemy.

Komentujący mimo wszystko są oburzeni i domagają się zwrotu pieniędzy z Kickstartera. Niespokojnie jest też na giełdzie: akcje powoli wzrastają, ale we wtorek mieliśmy naprawdę spory spadek. Trzeba jednak zauważyć, że Facebook tracił już od poniedziałku. Niektórzy twierdzą, że nie ma się czego obawiać i że takie wahania to na giełdzie norma. W końcu „kupuj plotki, sprzedawaj fakty” i dziś „nie ma pod co grać”, stąd też spadek kursu.

To, jak wszyscy zyskamy na przejęciu Oculus Rift przez Facebooka, na razie pozostaje w sferze domysłów. Wiemy za to, jak całą sytuację wykorzystali twórcy gry Frog Fractions 2. Jedną z ich kickstarterowych obietnic jest... wykupienie Oculus Rift. Według nich trzeba dać Zuckerbergowi tyle, ile za wirtualną rzeczywistość wyłożył, czyli 2 miliardy dolarów.

381426862783872746

Na razie mają „tylko” 45 tysięcy dolarów (tak naprawdę potrzebują 60 tysięcy, by zrealizować swój cel), więc nie muszą się obawiać, co powiedzą rozczarowanym kickstarterowcom, jeśli Facebook odrzuci ich ofertę. To pokazuje jednak, że do całej transakcji można podejść z humorem i naprawdę na niej zarobić, nie będąc członkiem zespołu Oculus Rift.

Szkoda, że sama gra wygląda tak sobie. Może jeśli już żartujemy, to wspierajmy ciekawe projekty?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)