Fantastyczne obiekty, które można obejrzeć w Google Maps

Wyspa w kształcie palmy, krater powstały w wyniku uderzenia meteorytu, domy gwiazd, wielkie logo Firefoksa na polu pośrodku niczego... Dzięki Google Maps można przyjrzeć się dokładnie obiektom, których nie mamy szansy zobaczyć inaczej.

Wyspa w Dubaju (Fot. Google Maps)
Wyspa w Dubaju (Fot. Google Maps)
Michał Michał Wilmowski

Wyspa w kształcie palmy, krater powstały w wyniku uderzenia meteorytu, domy gwiazd, wielkie logo Firefoksa na polu pośrodku niczego... Dzięki Google Maps można przyjrzeć się dokładnie obiektom, których nie mamy szansy zobaczyć inaczej.

O cudach, które można zobaczyć w Google Earth, miałem już okazję pisać – jednak były to innego rodzaju cuda. Zabytki, które wszyscy znacie i które w niektórych przypadkach widzieliście z bliska na żywo.

Dziś pora na rzeczy bardziej nie z tego świata i znacznie mniej znane. Takie, które raczej podpadają pod kategorię Dziwactwa niż Miejsca, które każdy zachodni turysta musi zobaczyć na emeryturze. Żeby je obejrzeć, nie potrzeba Google Earth. Wystarczy włączyć widok satelity w Google Maps. Prezentuje je serwis Make Use Of.

Googleplex

Zdjęcia kampusu Google'a w Mountain View prezentowaliśmy na łamach Vbety nieraz. Jednak nie potrzebujecie Vbety, żeby sobie obejrzeć Googleplex. Możecie to zrobić w Google Maps. Proste, funkcjonalne budynki, wielkie parkingi, palmy, pod którymi można sobie odpocząć po pracy – to wszystko musi robić wrażenie.

Największy terminal świata

Jak sądzicie, gdzie znajduje się największy terminal świata? Nie w Stanach Zjednoczonych, nie w Wielkiej Brytanii czy Francji – a w Dubaju. Gigantyczny Terminal 3 kosztował 4,5 mld dolarów i jest największym budynkiem świata pod względem powierzchni podłogi. Nieliczni szczęśliwcy kiedyś zobaczą go na własne oczy, reszcie pozostaje Google Maps.

Domy gwiazd

Jesteście ciekawi, jak prezentuje się dom kogoś znanego? Dzięki Google'owi ta ciekawość bardzo łatwo może zostać zaspokojona. Wystarczy znać adres, pod jakim dana gwiazda mieszka – i już można oglądać jej posiadłość.

Na zdjęciu powyżej macie dom Johna Travolty, który można oglądać tutaj. Facet ma Jumbo jeta, więc potrzebuje dużo przestrzeni – i jest to ciekawie zagospodarowana przestrzeń.

Firefox

Jeśli jesteście fanami Ognistego liska, to po pierwsze pobierzcie ósemkę, a po drugie zerknijcie do Google Maps. Koło Portland w amerykańskim Oregonie znajdują się wielkie pola. Na jednym z nich wprawne oko wypatrzy logo Firefoksa – oczywiście, pod warunkiem że patrzy z lotu ptaka. Tak jak Google.

I pomyśleć, że kiedyś atrakcją były kręgi w zbożu robione przez kosmitów.

Dom w kształcie gitary

Budowla o dość ciekawej historii - również można ją oglądać w Google Maps. Dom zbudował szef działu operacyjnego jednej z firm medycznych, która stała się bohaterką skandalu. Właściciel zmuszony był sprzedać swoją nową rezydencję, zanim ta w ogóle została ukończona.

Dom-gitara ma 21 sypialni, 22 łazienki, piwniczkę na wina, która może pomieścić 2000 butelek, garaż na 13 aut, kino domowe. Wart jest ponoć aż 26 mln dolarów, ale poszedł na aukcji za 4 mln.

Jeśli dla Was to wciąż za drogo, może jesteście w stanie pozwolić sobie chociaż na basen w kształcie gitary?

Krater Wolfe Creek

Gigantyczny krater Wolfe Creek powstały po uderzeniu meteorytu to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych Australii. Najlepiej oczywiście ogląda się go z góry. Jeśli nie macie wujka ze śmigłowcem w Australii, pozostaje Wam Google Maps. Wrażenie chyba i tak jest niezłe.

Wyspa w kształcie palmy

Bogacze z Dubaju mają wszystko. Naprawdę wysokie budynki, największy terminal na lotnisku, wyspę w kształcie palmy. Tę ostatnią można sobie dokładniej obejrzeć tutaj.

Pułkownik Sanders

Pułkownik Sanders to postać dobrze znana miłośnikom smażonych kurczaków z całego świata. Na polu w Nevadzie można znaleźć specyficzną formę hołdu dla założyciela KFC. Specyficzną, bo lepiej widoczną z nieba niż z ziemi. Dokładniej możecie portret pułkownika obejrzeć tutaj.

Źródło: Make Use Of

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.