Farma słoneczna na parkingu paryskiego Disneylandu

Wizualizacja farmy słonecznej w paryskim Disneylandzie.
Wizualizacja farmy słonecznej w paryskim Disneylandzie.
Źródło zdjęć: © Urbasolar/Dysneyland Paris
Mateusz Czerniak

27.10.2020 21:35, aktual.: 08.03.2022 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paryski Disneyland ogłosił, że na parkingu tego parku rozrywki powstanie elektrownia słoneczna, która pokryje 17 proc. jego zapotrzebowania na energię. Ukończenie budowy jest zaplanowane na 2023 rok.

Oczekuje się, że po ukończeniu prac farma będzie wytwarzać 31 GWh energii elektrycznej rocznie i tym samym przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 750 ton CO2 każdego roku.

67,5 tys. paneli

Francuska firma Axpo opracowuje projekt, który obejmie 67,5 tys. paneli słonecznych na powierzchni 17 hektarów. Po zakończeniu budowy, część instalacji będzie oświetlona w nocy, tak żeby uzyskać kształt Myszki Miki widzianej z góry.

Elektrownia będzie również chroniła pojazdy zwiedzających przed złymi warunkami atmosferycznymi. Budowa, która rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku, zostanie zakończona w roku 2023. Kolejnym kluczowym terminem jest ukończenie pierwszej części farmy, która zostanie oddana do użytku wiosną 2021 roku.

– Innowacje i ochrona środowiska są częścią dziedzictwa przekazanego przez Walta Disneya, a ten ambitny projekt wykorzystujący energię słoneczną ilustruje zaangażowanie Disneylandu Paryża w ten temat – powiedział Natacha Rafalski, prezydent paryskiego Disneylandu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)