Fiat 500 to nie tylko samochód – to także hulajnoga elektryczna

Fiat 500 to nie tylko samochód – to także hulajnoga elektryczna
02.07.2019 18:43
Fiat wkracza na rynek niewielkich pojazdów elektrycznych.
Fiat wkracza na rynek niewielkich pojazdów elektrycznych.
Źródło zdjęć: © Getty Images

Fiat wkracza na rynek niewielkich pojazdów elektrycznych – w Polsce pojawiła się elektryczna hulajnoga o znanej nazwie "Fiat 500".

Producent zdecydował się wykorzystać nazwę, której rozpoznawalność przyniósł mały, miejski samochód, a później jego większe odmiany. Jak widać, będzie się musiała sprawdzić także w przypadku elektrycznej hulajnogi.

Wprowadzane do sprzedaży urządzenie ma tylny napęd, przedni amortyzator, 8-calowe koła i silnik o mocy 250 W. W połączeniu z akumulatorem o pojemności 6 AH pozwala to pokonać dystans do 20 kilometrów na jednym ładowaniu. Maksymalna prędkość to 25 km/h, a użytkownik może ważyć co najwyżej 100 kilogramów.

Hulajnoga Fiat 500.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Hulajnoga Fiat 500.

Hulajnoga Fiat 500, której pełna nazwa modelu to F500-F80, występuje w dwóch kolorach: białym i czarnym. Waży około 11 kilogramów i można ją złożyć, co według producenta wystarczy, by nie była kłopotliwa w transporcie.

Jazda nawet po zmroku nie powinna być przeszkodą: urządzenie zostało wyposażone zarówno w przednie, jak i tylne oświetlenie, wraz ze światłem "stopu". Sprzęt już teraz jest dostępny w sprzedaży. Można go kupić w sklepie 4cv, gdzie hulajnoga została wyceniona na niecałe 1600 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)