Figment VR: gogle VR w obudowie do iPhone’a!

Figment VR: gogle VR w obudowie do iPhone’a!

Figment VR: gogle VR w obudowie do iPhone’a!
Juliusz Czarnecki
17.11.2015 20:34

Gogle VR pod ręką? Figment VR sprawia, że jest to możliwe - pod warunkiem, że macie jeden z modeli iPhone 6.

Nieważne czy mowa o Oculus Rift, HTC Vive, Samsung Gear VR czy innych goglach VR, takie jak kartonowe modele - musimy zgodzić się z tym, że nie są to urządzenia, z których, przynajmniej na razie, będziemy korzystać w zatłoczonym autobusie czy w korytarzu w pracy. Za kilka lat taki widok pewnie nikogo nie zdziwi, ale dzisiaj osoba w goglach może za bardzo rzucać się w oczy - czego niektórzy woleliby uniknąć. A nawet jeśli nie obawiają się spojrzeń innych, to problemem może być transport gogli, nawet tych, które współpracują ze smartfonami. Jak więc obejrzeć ciekawy filmik w pracy?

Figment VR - gogle VR w obudowie iPhone 6

381731179856143260

To proste: kupić obudowę Figment VR. Nie tylko chroni telefon, ale też sprawia, że “gogle” są pod ręką. To rzecz jasna bardzo uproszczona konstrukcja, która ma swoje wady - nie jesteśmy w żaden sposób odizolowani od realnego świata. Ale z drugiej strony, o to właśnie twórcom chodzi: żebyśmy mogli mieć VR pod ręką i móc dzielić się widokami ze znajomymi. I to w bardzo prosty i szybki sposób, bo gogle wyskakują błyskawicznie.

381731179856274332

Trochę szkoda, że Figment VR współpracuje jedynie z iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus - przydałoby się wsparcie dla większej ilości smartfonów. Może jeśli obudowa sprzeda się świetnie, jej producent o tym pomyśli? Na razie twórcy zbierają pieniądze na Kickstarterze, gdzie Figment VR kosztuje 49 dolarów. To promocyjna cena, bo w marcu 2016 roku za gadżet trzeba będzie zapłacić 79 dolarów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)