Film wydany na DVD i torrentach

Film wydany na DVD i torrentach

Film wydany na DVD i torrentach
Szymon Adamus
18.03.2011 09:56

Nowe czasy i zwariowane technologie wymagają nowego podejścia do handlu. Duże wytwórnie tego jeszcze nie chwytają. Twórca horroru "Tunel" - jak najbardziej.

Nowe czasy i zwariowane technologie wymagają nowego podejścia do handlu. Duże wytwórnie tego jeszcze nie chwytają. Twórca horroru "Tunel" - jak najbardziej.

Australijski film grozy opowiadający o eksploracji tuneli pod Sydney będzie miał premierę 19 maja. Równocześnie na DVD i torrentach. Wokół filmu było już głośno wcześniej. Jego twórcy zdecydowali się na nietypową formę promocji i zarobku. Ich pomysł, The 135k Project, polegał na sprzedaży każdej ze 135 000 klatek filmu za 1 dolara. Inwestorzy mogli kupić jedną sekundę (25 klatek za 25 dolarów), a nawet całe minuty (1500 klatek - 1500 dolarów).

[cytat]W dniu premiery będziesz miał nie tylko swoją małą część w historii kina, ale wszystkim widzom na świecie dasz szansę zobaczyć "Tunel" za darmo - czytamy na oficjalnej stronie.[/cytat]

Fani projektu kupili ponad 29 000 klatek.

The Tunnel (2011) Official Teaser Trailer - www.thetunnelmovie.net

Teraz zbliża się dzień premiery i twórcy dotrzymują słowa. "Tunel" będzie można legalnie ściągnąć z sieci za darmo. Następnie, jeśli film spodoba się widzom, będą mogli dać zarobić twórcom, kupując wydanie DVD dystrybuowane przez Paramount Pictures. Enzo Tedeschi, producent filmu, powiedział:

[cytat]Nasze doświadczenia ze współpracy z Paramountem są bardzo pozytywne. Zrobiło na nas wrażenie to, jak bardzo był otwarty, biorąc pod uwagę specyfikę naszego projektu.[/cytat]

Może jednak mylę się co do skostniałych zasad wielkich wytwórni? Zobaczymy, jaki sukces finansowy odniesie "Tunel" i czy pociągnie za sobą falę równie odważnych pomysłów na sprzedaż produktu. Może być ciekawie.

Źródło: thenextweb

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)