Filmoteka TVP - filmy za darmo w internecie

Filmoteka TVP - filmy za darmo w internecie
Michał Matuszewski

19.01.2009 18:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

No to jest news - Telewizja Polska udostępniła za darmo online część swoich produkcji. Inna sprawa, że dawno powinni tak zrobić, to przecież publiczna telewizja. Nie ma jednak co narzekać - wśród filmów dostępnych na stronie Filmoteki TVP można znaleźć naprawdę ciekawe pozycje. Z nowszych - nagrodzony na festiwalu w Gdyni w konkursie Młodego Kina film Aria Diva z Katarzyną Figurą. Ze starszych hitów m. in. Dług oraz Historię kina w Popielawach.

No to jest news - Telewizja Polska udostępniła za darmo online część swoich produkcji. Inna sprawa, że dawno powinni tak zrobić, to przecież publiczna telewizja. Nie ma jednak co narzekać - wśród filmów dostępnych na stronie Filmoteki TVP można znaleźć naprawdę ciekawe pozycje. Z nowszych - nagrodzony na festiwalu w Gdyni w konkursie Młodego Kina film *Aria Diva *z Katarzyną Figurą. Ze starszych hitów m. in. Dług oraz Historię kina w Popielawach.

Naprawdę jest w czym wybierać. Telewizyjna filmoteka zapewnia co najmniej kilkanaście godzin wartościowych seansów. Ja chętnie przypomnę sobie Komornika, Pornografię czy Warszawę. Bardzo dobrze też się prezentuje wybór filmów dokumentalnych - nic dziwnego TVP jest największym producentem dokumentów w Polsce.

Filmy teoretycznie chodzą już na łączu 512 kb/ps. Wymagają legalnej wersji Windows XP/SP2, 2003, Vista.

Jak Wam się to podoba? Ja się cieszę, chociaż wolę filmy oglądać w kinie niż w okienku Media Playera. Będziemy Was informować, gdy coś ciekawego pojawi się na stronie TVP.

Foto: Filmpolski

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)