Filmy w gazetach (1 października ? 7 października), przegląd NiezłegoKina.pl

Filmy w gazetach (1 października  ? 7 października), przegląd NiezłegoKina.pl
Piotr Guszkowski

01.10.2008 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak co tydzień prezentujemy Wam zestawienie płyt DVD dodawanych do gazet. W tym tygodniu dominuje kino polskie, w zestawieniu znalazły się bowiem dwie komedie: Nie ma róży bez ognia i Testosteron. Ponadto interesującym kąskiem wydaje się thriller kryminalny Zawód zabójca. Oto przegląd najciekawszych filmów w gazetach według bloga NiezłeKino.pl.

Jak co tydzień prezentujemy Wam zestawienie płyt DVD dodawanych do gazet. W tym tygodniu dominuje kino polskie, w zestawieniu znalazły się bowiem dwie komedie: Nie ma róży bez ognia i Testosteron. Ponadto interesującym kąskiem wydaje się thriller kryminalny Zawód zabójca. Oto przegląd najciekawszych filmów w gazetach według bloga NiezłeKino.pl.

Testosteron

Testosteron - reklamowany jako komedia hormonalna - to film o nietypowym weselu. Podczas gdy kelner Tytus kończy przygotowania do zbliżającej się imprezy, na horyzoncie pojawiają się - przedwcześnie - pierwsi goście. Zamiast młodej pary w drzwiach pojawiają się trzej ubrani na czarno mężczyźni. Mają ze sobą pobitego chłopaka. To jednak nie gangsterskie porachunki, a próba ratowania ślubnej tragedii...

Duet Andrzej Saramonowicz i Tomasz Konecki, znany z komedii Pół serio oraz Ciało, tym razem z powodzeniem przenosi na duży ekran sztukę Saramonowicza zatytułowaną Testosteron. Wystawiany od czerwca 2002 roku przez Teatr Montownia spektakl w reżyserii Agnieszki Glińskiej bił w stolicy rekordy popularności.

I chociaż w kinowej superprodukcji zginął gdzieś fantastyczny klimat Testosteronu, to komedii udało się przyciągnąć do kin tłumy Polaków.

UWAGA: Film dostępny również z tygodnikiem Przekrój.

Rok produkcji: 2007

Kraj produkcji: Polska

W rolach głównych: Piotr Adamczyk, Krzysztof Stelmaszyk, Borys Szyc, Tomasz Kot, Maciej Stuhr, Tomasz Karolak

Reżyseria: Andrzej Saramonowicz, Tomasz Konecki

W kiosku: 2-15 października, Viva, 18.98 zł

Nie ma róży bez ognia

W serii Filmy z Warszawą w tle Dziennik Polska wydaje kolejną pozycję z klasyki polskiej komedii: po filmie Poszukiwany, poszukiwana przyszedł czas na inne dzieło Stanisława Barei - Nie ma róży bez ognia, nazywane portretem Polaków uwikłanych w bezsensowne przepisy administracyjne.

Janek i Wanda Filikiewiczowie mieszkali dotąd w klitce. Jednak uśmiecha się do nich szczęście i otrzymują dwupokojowe mieszkanie spółdzielcze. Pragną jak najszybciej się przeprowadzić. Wkrótce ich entuzjazm gaśnie: okazuje się bowiem, że mają sublokatora... byłego męża Wandy, mimo rozwodu wciąż u niej zameldowanego.

Janek za wszelką cenę chce się pozbyć intruza. Jednak wszystkie jego wysiłki mają skutek odwrotny od oczekiwanego. Sublokatorów zaczyna przybywać...

Rok produkcji: 1974

Kraj produkcji: Polska

W rolach głównych: Jacek Fedorowicz, Halina Kowalska, Jerzy Dobrowolski

Reżyseria: Stanisław Bareja

W kiosku: 3 października, Polska Warszawa, 6.99 zł

Zawód zabójca

Wygląda na to, że świetna brytyjska aktorka Helen Mirren zdominowała ostatnie tygodnie naszego zestawienia - po Królowej przyszedł czas na nieco inne kino: oto mieszanka thrillera i dramatu kryminalnego z jej niebagatelnym udziałem. Filmu Zawód zabójca co prawda nie widziałem, ale nazwiska w obsadzie (Mirren partnerują Cuba Gooding Jr.i Joseph Gordon-Levitt), jak i opis fabuły brzmią naprawdę zachęcająco.

Bohaterami filmu są Rose i Mickey, płatni zabójcy, prawdziwi specjaliści w swoim fachu. Kiedy mafijny boss zleca im zabicie żony, nic jeszcze nie zapowiada kłopotów, które wkrótce na siebie ściągną. Kobieta okazuje się być w ciąży, dlatego Helen rezygnuje z wykonania zadania. Trzyma się bowiem swojego kodeksu moralnego.

Zleceniodawca jest wściekły i żąda głów niepokornych zabójców...

Rok produkcji: 2005

Kraj produkcji: USA

W rolach głównych: Helen Mirren, Cuba Gooding Jr., Stephen Dorff

Reżyseria: Mario Grigorov

W kiosku: 3-4 października, Dziennik, 6.99 zł

Shadowboxer DVD Trailer

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)