Filmy w gazetach (10 września ? 16 września), przegląd NiezłegoKina.pl

Filmy w gazetach (10 września ? 16 września), przegląd NiezłegoKina.pl10.09.2008 17:00
Filmy w gazetach (10 września  ? 16 września), przegląd NiezłegoKina.pl
Piotr Guszkowski

Jak co tydzień prezentujemy Wam zestawienie płyt DVD dodawanych do gazet. Ostatnio trochę narzekałem na posuchę, ale nie spodziewałem się, że wkrótce może być jeszcze gorzej. W tym tygodniu naprawdę trudno mi cokolwiek polecić. Mimo wszystko spróbuję. Oto przegląd najciekawszych filmów w gazetach według bloga NiezłeKino.pl.

Jak co tydzień prezentujemy Wam zestawienie płyt DVD dodawanych do gazet. Ostatnio trochę narzekałem na posuchę, ale nie spodziewałem się, że wkrótce może być jeszcze gorzej. W tym tygodniu naprawdę trudno mi cokolwiek polecić. Mimo wszystko spróbuję. Oto przegląd najciekawszych filmów w gazetach według bloga NiezłeKino.pl.

12:08 na wschód od Bukaresztu

12:08 na wschód od Bukaresztu to już dziesiąty film w przygotowanym przez Polska The Times cyklu Cinema Europa.

Za swój pełen czarnego humoru debiut Corneliu Porumboiuto został przed dwoma laty wyróżniony Złotą Kamerą i nagrodą Label Europa Cinema podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Od razu przyznaję, że nie miałem jeszcze okazji sięgnąć po ten tytuł. Słyszałem o nim różne opinie.

W rocznicę ucieczki rumuńskiego dyktatora z Bukaresztu właściciel lokalnej telewizji chce odtworzyć na antenie wydarzenia rewolucji sprzed szesnastu lat. Zaprasza dwóch gości, emeryta dorabiającego jako święty Mikołaj i uzależnionego od alkoholu nauczyciela historii, którzy wspominają wypadki tamtych dni. Telewidzowie nie wierzą w ich opowieści...

Rok produkcji: 2006

Kraj produkcji: Rumunia

W rolach głównych: Luminita Gheorghiu, Teodor Corban, Cristina Ciofu

Reżyseria: Corneliu Porumboiu

W kiosku: 12 września, Polska The Times, 7.99 zł

K-19

Coś dla miłośników Harrisona Forda, chociaż trzeba przyznać, że od tego aktora można by wymagać więcej.

Film wojenny, w którym reżyserka Kathryn Bigelow postanowiła zamiast na wartką akcję i efekty specjalne postawić na moralne dylematy bohaterów. Jej K-19 to inspirowana autentycznymi wydarzeniami historia z czasów zimnej wojny.

Związek Radziecki decyduje się wysłać na dziewiczy rejs nie w pełni dopracowaną łódź podwodną z głowica nuklearną. Kiedy załoga odkrywa poważną usterkę w obwodzie chłodzącym, komendę na statku przejmuje na rozkaz Kremla kapitan Vostrikov. Zdegradowanie dotychczasowego dowódcy, lubianego przez marynarzy, wywołuje złą atmosferę. Jednak to nie jest największy problem załogi.

Rok produkcji: 2002

Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania, Niemcy

W rolach głównych: Harrison Ford, Liam Neeson, Peter Sarsgaard, Christian Camargo

Reżyseria: Kathryn Bigelow

W kiosku: 12 września, Gazeta Wyborcza, 6.99 zł

21 gramów

21 gramów to jeden z najciekawszych filmów ostatnich kilku lat, ale film ten pojawiał się jako dodatek do gazet już tak często, że nie stanowi takiej atrakcji jak kiedyś.

Poruszająca opowieść o ludzkich tragediach oraz uporczywej próbie nawiązania intymnej i szczerej relacji z drugim człowiekiem. Twórca Amores Perros i Babel, Alejandro González I?árritu, w interesujący sposób w dramatycznych okolicznościach splata ze sobą losy kilku osób.

21 gramów ma trzech bohaterów. Jack Jordan to nawrócony przestępca, który przypadkowo potrąca samochodem dwie dziewczynki i ich ojca. Cristina Peck wiodła szczęśliwe życie jako matka i żona, aż do dnia, w którym jej rodzina zginęła w wypadku. Dla chorego na serce Paula Riversa jedynym ratunkiem wydaje się natychmiastowy przeszczep. Po transplantacji mężczyzna chce poznać rodzinę dawcy. Dawcy nowego życia...

Do gazety poza 21 gramami będzie dołączony także film Szkoła stewardes.

Rok produkcji: 2003

Kraj produkcji: USA

W rolach głównych: Sean Penn, Naomi Watts, Benicio Del Toro

Reżyseria: Alejandro González I?árritu

W kiosku: 11 września, Dziennik Zachodni, Głos Wielkopolski, Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Gazeta Krakowska, 6.99 zł

[swf]http://patrz.pl/player.partner.24.swf?id=374765&r=5&o=374765&w=24&color1=000000&color2=ffffff&color3=990000,425,349,8,ffffff[/swf]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)