Filmy w gazetach (11 - 17 grudnia), przegląd Niezłego Kina

Filmy w gazetach (11 - 17 grudnia), przegląd Niezłego Kina
Michał Matuszewski

11.12.2008 17:00, aktual.: 15.01.2022 15:41

Witam w naszym cyklicznym przeglądzie filmowych dodatków do gazet. W ciągu najbliższych dni także będziecie mogli wzbogacić Waszą kolekcję o kilka wartościowych tytułów. Filmy, które polecam w tym tygodniu będą idealną alternatywą na święta dla Kevina, Titanica i Samych swoich w TV. Największym hitem, przynajmniej dla mnie, jest sympatyczna komedia Woody'ego Allena Scoop - Gorący temat z jeszcze bardziej sympatyczną Scarlett Johansson w roli głównej. Niezobowiązujący, ale rozrywkowy wieczór spędzimy przy sensacyjnej komedii z czarnym humorem - Kumple na zabój. Wzruszeń dostarczy francuski Pan od Muzyki.

Witam w naszym cyklicznym przeglądzie filmowych dodatków do gazet. W ciągu najbliższych dni także będziecie mogli wzbogacić Waszą kolekcję o kilka wartościowych tytułów. Filmy, które polecam w tym tygodniu będą idealną alternatywą na święta dla Kevina, *Titanica *i Samych swoich w TV. Największym hitem, przynajmniej dla mnie, jest sympatyczna komedia Scoop - Gorący tematKryminalna komedia Allena Scoop - Gorący temat to drugi po Wszytko gra film reżysera nakręcony w Wielkiej Brytanii. Wywarło to duży wpływ na klimat i tematykę filmu. Drugi raz także wystąpiła u Allena Scarlett Johansson znów udowadniając, że nie jest tylko śliczna celebrytką, ale aktorką z wysokiej półki. Tu wciela się w postać amerykańskiej studentki dziennikarstwa, która staje przed życiową szansą. W niezwykłych okolicznościach dowiaduje się kto odpowiedzialny jest za morderstwa popełniane w Londynie. Morderstwa, tajemnice, miłość i magia to wszystko przed czym staje Sondra.

Film od dziś z Vivą, cena 19,98.

Kumple na zabój

Sympatyczna komedia za którą można polubić Pierce'a Brosnana, jeśli ktoś, tak ja np. ja, nie bardzo go lubił jako Jamesa Bonda. Tu wciela się w rolę Juliana Noble, który  jest płatnym zabójcą, świadczącym - jak sam mówi - ?usługi dla ludności z zakresu śmiertelności" i jest w tym naprawdę dobry. Poznajemy go w Mexico City, gdzie realizuje kolejne zlecenie. Niestety, wieloletnie doświadczenie nie uchroniło go przed psychicznym dołkiem: wypalony Julian traci swój profesjonalizm, a wypełnienie kolejnego zadania wydaje mu się ponad siły. Danny Wright (Greg Kinnear) również przebywa w Mexico City w interesach, ale najzupełniej legalnych. Na co dzień mieszka w Denver z żoną Bean (Hope Davis) i chociaż trapią ich kłopoty finansowe i mimo 10 lat małżeństwa, wciąż łączy ich młodzieńcze pożądanie. Pewnego wieczoru dochodzi do spotkania obu panów, które początkowo zaowocuje silnym kacem, a później niesłychanymi zmianami w ich życiu.

Film z Vivą, cena 9.99 zł.

Pan od Muzyki

Zadaniem jednych film banalny i pretensjonalny, zdaniem innych piękny poruszający i ciepły. Nawet jeśli bardziej skłaniałbym się ku pierwszej opinii, to i tak polecam Pana od Muzyki wszystkim, którzy lubią kameralne europejskie kino, która ma działać na serduszka a nie nadnercza i to miejsce, w którym produkowany jest testosteron.

Opis dystrybutora: Ponadczasowa historia niezwykłego dzieciństwa, jakie staje się udziałem barwnej zbieraniny zagubionych dzieciaków, szukających swoich własnych ścieżek w świecie rozpaczy, głębokiej tęsknoty, ale też słodkich sekretów i zabawy do łez. Bezrobotny nauczyciel muzyki Clément Mathieu (Gérard Jugnot) znajduje pracę w domu poprawczym dla nieletnich jako wychowawca. Oszołomiony nieprzyjazną atmosferą, a zwłaszcza nieudolnymi próbami zaprowadzenia żelaznej dyscypliny przez dyrektora, postanawia zmienić życie wychowanków wprowadzając ich w czarodziejski świat muzyki.

Les Choristes - Trailer

Film z Dziennikiem w piątek 12 grudnia, cena 6,99

Opisy fabuł na podstawie materiałów dystrybutorów

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)