Filmy w gazetach (12 - 18 listopada), przegląd Niezłego Kina

Filmy w gazetach (12 - 18 listopada), przegląd Niezłego Kina

Filmy w gazetach (12 - 18 listopada), przegląd Niezłego Kina
Michał Matuszewski
12.11.2008 17:00, aktualizacja: 15.01.2022 15:42

Witam w naszym cotygodniowym przeglądzie filmowych dodatków do gazet. Tym razem wydawcy nie rozpieszczają nas tak jak w poprzednich tygodniach, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Największym hitem jest Diabeł ubiera sie u Prady. Miłośnikom wzruszeń w gronie rodzinnym mogę polecić familijną komedię Patch Adams, a miłośnikom wzruszeń w gronie koleżanek - porządnie zrobiony melodramat Malowany welon. Fanom starego polskiego kina polecam za to pierwszą polską powojenną komedię - Skarb.

Witam w naszym cotygodniowym przeglądzie filmowych dodatków do gazet. Tym razem wydawcy nie rozpieszczają nas tak jak w poprzednich tygodniach, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Największym hitem jest Diabeł ubiera sie u Prady. Miłośnikom wzruszeń w gronie rodzinnym mogę polecić familijną komedię Patch Adams, a miłośnikom wzruszeń w gronie koleżanek - porządnie zrobiony melodramat Malowany welon. Fanom starego polskiego kina polecam za to pierwszą polską powojenną komedię -* Skarb.*

Diabeł ubiera się u Prady

Wielki hit sprzed dwóch lat. Ekranizacja bestsellerowej powieści Lauren Weisberger. Młoda dziewczyna zdobywa upragnioną pracę w jednym z najbardziej prestiżowych nowojorskich magazynów poświęconych modzie, mając nadzieję, że otworzy jej to drogę do wielkiej kariery. Pech w tym, że jej bezwzględna szefowa to kobieta z piekła rodem.

Największymi plusami, obok niegłupiego humoru, który zapewnia lekką rozrywkę, są odtwórczynie głównych ról. Śliczna, młoda Anne Hathaway (Tajemnica Brokeback Mountain, Dorwać Smarta, Pamiętnik księżniczki), powinna na przyszłość staranniej dobierać sobie role, ba ma talent, szkoda, żeby się zmarnował - to uwaga ugólna, bo w Diable wypadła świetnie. Film jest też powrotem do formy wspaniałej Meryl Streep, której zdarzały się wcześniej słabsze występy.

The Devil Wears Prada. Trailer

Film w kioskach od czwartku 13 listopada z Vivą

Malowany welon

Obraz

Malowany welon opowiada historię lekarza i jego niewiernej żony, Kitty, którzy w latach 20-stych XX wieku przeprowadzają się do odległej chińskiej wsi, aby walczyć z epidemią cholery. Kitty przeżywa tam duchowe przebudzenie i ponownie zakochuje się w swoim mężu widząc jego poświęcenie dla pracy.

The Painted Veil Trailer

Film z Vivią od 13 listopada, cena 9,99 zł

Patch Adams

Film dla całej rodziny i dla każdego z osobna. Momentami niezwykle zabawny, momentami chwytający za serce. Może nawet wzruszeń jest tu trochę zbyt wiele, a całość zbyt sentymentalna, ale za to mamy genialnego jak zwykle Robina Williamsa.

Opuszczając klinikę psychiatryczną Hunter Adams, zwany Patchem, wie jedno: zostanie lekarzem, oczywiście - psychiatrą. Ale jakże innym niż ci, którzy go dotąd leczyli. Kiedy zjawia się w szpitalu, w salach chorych fruwają baloniki, skaczą piłki, słychać śmiechy i żarty. Drobne schorzenia uleczy przecież uśmiech, w trudniejszych przypadkach potrzeba clowna, a kiedy on nie da rady - pojawi się anioł.

To, co robi Patch, jego nauczyciele widzą jako lekceważenie medycyny, a przede wszystkim - ich autorytetu. Ale jak usunąć ze studiów studenta, który osiąga najlepsze wyniki w nauce mimo skłonności do zwariowanych żartów? Dziekan Walcott ustaje w wysiłkach i już zdaje się być bliski sukcesu...

How many fingers?

Film 14 listopada z Dziennikiem, cena 6.99

Skarb

Pierwsza powojenna polska komedia z 1948 r.

Obraz

Warto z wielu powodów: porządna realizacja, odbudowująca się Warszawa no i młoda Danuta Szaflarska, którą ostatnio mogliśmy oglądać w Pora umierać.

Film w poniedziałek 17 listopada z Gazetą Wyborczą, cena 6,99.

Opisy fabuł na podstawie materiałów dystrybutorów

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)