Filmy w gazetach (12 - 18 marca)

Filmy w gazetach (12 - 18 marca)

Filmy w gazetach (12 - 18 marca)
Michał Matuszewski
12.03.2009 17:00, aktualizacja: 15.01.2022 15:38

Witam wszystkich w naszym cyklicznym przeglądzie filmowych dodatków do gazet. Przyznam, że w tym tygodniu naprawdę trudno było wybrać coś ciekawego - czasy kiedy w jednym tygodniu można było skompletować w kiosku wideotekę z samych wybitnych filmów chyba minęły, chociaż nie są tak odlegle. Nie jest jednak źle. Udało mi się znaleźć kilka pozycji, które niejednego zainteresują.

Witam wszystkich w naszym cyklicznym przeglądzie filmowych dodatków do gazet. Przyznam, że w tym tygodniu naprawdę trudno było wybrać coś ciekawego - czasy kiedy w jednym tygodniu można było skompletować w kiosku wideotekę z samych wybitnych filmów chyba minęły, chociaż nie są tak odlegle. Nie jest jednak źle. Udało mi się znaleźć kilka pozycji, które niejednego zainteresują.

Grobowiec świetlików

Zwykle staram się nie polecać filmów, których nie widziałem, jednak Grobowiec Świetlików wygląda na bardzo interesującą propozycję. Chociaż nie jestem fanem anime, dobry film zawszę chętnie obejrzę. A ten wg niektórych jest jednym z lepszych filmów o wojnie, jaki nakręcono. Wizualnie to z pewnością arcydzieło.

Fabuła wygląda tak:

Rozgrywająca się pod koniec II wojny światowej w Japonii historia 14-letniego chłopca

i jego młodszej siostry, których rodzice zginęli podczas nalotu. Rodzeństwo jest zdane

tylko na siebie, próbując przetrwać w świecie ogarniętym koszmarem wojny...

Możecie kupić go na DVD w kiosku za 19.90

Możecie też kombinować i zobaczyć film na youtube. Pierwsza część poniżej. Ze względu na stronę wizualną, a także uczciwość względem twórców polecam jednak wersję DVD.

2 dni w Paryżu

Tak wyszło niestety, że tego filmu też nie widziałem. Już wolę sto razy bardziej Anime niż komedie romantyczne. Jest tyle dobrych filmów do obejrzenia, że nie warto tracić czas na takie pierdoły - tak myślałem, dopóki nie zobaczyłem zwiastuna, który prezentuję się całkiem przyzwoicie. No i dopóki nie okazało się, że gra tam piękna Julie Delpy. Może więc kiedyś w ramach romantycznego odmóżdżającego wieczoru zapuszczę sobie 2 dni w Paryżu. Tylko z kim?

Francuzka Marion (Delpy) i Amerykanin Jack (Adam Goldberg) postanawiają ożywić nieco swój związek i wyruszają w poszukiwaniu zagubionego gdzieś po drodze romantyzmu na Stary Kontynent. Nie mogą zatem ominąć Paryża, tym bardziej, że jest to doskonała okazja, by odwiedzić teściów Jacka, którzy niestety nie znają angielskiego...

Spotkanie z nimi oraz całym zastępem eks-chłopaków Marion obnaży różnice kulturowe, a także różnice płci dzielące Amerykanów i Europejczyków, a widzów rozbawi do łez!

Film z Olivią od 16 marca, cena 9,90 zł.

Potop

Uważam, że opis Potopu sprzed tygodnia wyszedł mi całkiem zgrabnie, więc pozwolę sobie go tu wkleić. Druga część filmu w piątek z Gazetą wyborczą.

No i co tu poradzić na Gazetę Wyborczą, która z niewiadomych przyczyn dodaje sienkiewiczowską trylogię, chociaż mogłaby dodać coś wartościowego i utrzymywać wizerunek gazety dla liberalnego intelektualisty ze średnim wykształceniem (z miasta). Myślałem, że co jak co, ale *Potop *wszyscy już widzieli po kilka razy z okazji wszelkich świąt, ale okazuje się, że serca Polaków cały czas wymagają pokrzepienia.

Dla tych co jeszcze nie zdawali matury:

Najpopularniejsza część Sienkiewiczowskiej Trylogii. Dzieje miłości Andrzeja Kmicica, chorążego orszańskiego i Oleńki Billewiczówny, rzucone na barwne tło historyczne najazdu szwedzkiego na Polskę w latach 1655 - 1660.

Kmicic, początkowo opowiadający się po stronie kolaborujących z najeźdźcą Radziwiłłów, uświadamia sobie, że postępuje jak zdrajca narodu. Postanawia zrehabilitować się - porywa Bogusława Radziwiłła, co kładzie kres jego bujnej, haniebnej biografii. Pod przybranym nazwiskiem Babinicz, z poświęceniem służy ojczyźnie, wsławiając się brawurowymi akcjami podczas obrony klasztoru na Jasnej Górze. Z nieodpowiedzialnego watażki staje się bohaterem narodowym. Jego męstwo i oddanie sprawie ojczyzny zostaje nagrodzone - Kmicic poślubia ukochaną Oleńkę.

Tym razem jednak zmieniam filmik. Oto jednak z bardziej znanych scen polskiego kina. Trzeba przyznać rewelacyjna. Ten deszcz! I tak gra!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)