Filmy w gazetach (15 - 22 stycznia)

Filmy w gazetach (15 - 22 stycznia)14.01.2009 19:14
Filmy w gazetach (15 - 22 stycznia)
Michał Matuszewski

Witam w naszym cotygodniowym przeglądzie filmowych dodatków do gazet. Tym razem także możecie wzbogacić kolekcję o trzy niezłe tytuły, (chociaż bywało zdecydowanie lepiej). Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dla miłośników dobrej muzyki i filmów biograficznych - Niczego nie żałuję - oscarowa opowieść o życiu Edith Piaf. Dla spragnionych dobrych komedii obyczajowych - Ostre słówka. Dla fanów widowiskowych filmów historycznych - nowa wersja Spartakusa.

Witam w naszym cotygodniowym przeglądzie filmowych dodatków do gazet. Tym razem także możecie wzbogacić kolekcję o trzy niezłe tytuły, (chociaż bywało zdecydowanie lepiej). Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dla miłośników dobrej muzyki i filmów biograficznych - Dobra muzyka - zrodzona z prawdziwych emocji i szczerze wykonana - zawsze się obroni. Chociaż daleko mi do fana piosenki francuskiej zawsze ceniłem Edith Piaf za siłę, jaka bije ze śpiewanych przez nią piosenek. Jej ciekawe życie to doskonały temat na film. Marion Cotillard zagrała Edith brawurowo, co zostało docenione zeszłorocznym Oscarem oraz Złotym Globem. Film otrzymał także Oscara za charakteryzację. Jeśli lubicie porządne kino biograficzne okraszone dobrą muzyką (ja lubię) - polecam Niczego nie żałuję. Nie będziecie żałować.

Opis dystrybutora:

Pełna rozmachu francuska produkcja, opowiadająca historię życia Edith Piaf, której dodatkowym atutem jest ścieżka dźwiękowa zawierająca oryginalne nagrania Francuskiej Róży.

?Całe jej życie to zemsta za upiorną młodość", mawiał jej przyjaciel, dyrektor Olimpii, Bruno Coquatrix. Jej matka, pochodząca z Kabylii (Algieria), nie chce o niej słyszeć, a ojciec nie może się nią zajmować. Mała Edith Giovanni Gassion spędza pierwsze lata życia u babki, właścicielki podejrzanego hoteliku w Normandii, dopóki ojciec, wędrowny ?człowiek-guma" nie zabierze jej w trasę, by zbierała pieniądze pod koniec jego występów. Niezwykły los tej maleńkiej kobiety, która stała się największą damą francuskiej piosenki, nie był dotychczas nigdy opowiedziany w kinie. Reżyser Olivier Dahan ukazuje go w tym poruszającym filmie.

Trailer - La Môme (Piaf)

Film z miesięcznikiem Twój styl, od dziś w kioskach.

Ostre słówka

Kolejny przykład kina po prostu porządnego, dobrze zagranego, tym razem w obyczajowo - komediowym wydaniu. Można się wzruszyć, pośmiać (i jest na czym zawiesić oko).

Joan Allen wciela się w rolę Terry - żony i matki czterech córek, która niespodziewanie zostaje opuszczona przez męża. Swój gniew i frustrację topi w alkoholu, gdy pewnego dnia zakwita przyjaźń pomiędzy nią a sąsiadem (Kevin Costner). Denny, dawna gwiazda baseballu, a obecnie DJ radiowy staje się najpierw wspaniałym kumplem do picia, a następnie ich zażyłość przeradza się w coś więcej. Jak jednak Danny poradzi sobie z pięcioma kobietami, które dobrze wiedzą czego chcą? Czy Terry znajdzie lekarstwo na swoją złość?

Ostre słówka w kolekcji *Dziennika *16 stycznia, cena 7.99.

Spartakus

Przyznam, ze nie widziałem tego filmu - nie czuję z tego powodu wielkiego smutku. Wiem jednak, że wystawne kostiumowe produkcje mają wielu miłośników. Z opinii, z którymi się stykam wynika, że *Spartakus *nie dorównuje ani Gladiatorowi, ani tym bardziej oryginałowi w reżyserii Kubricka, ale warto sprawdzić to samemu.

W 72 r. p.n.e., kiedy ekspansja Imperium Rzymskiego osiągnęła swe apogeum, każdy podbity kraj oznaczał większą liczbę niewolników. Sprzedany do niewoli jako młody chłopiec, Spartakus dorasta by poprowadzić bunt niewolników przeciwko rzymskim oligarchom. Wyzwanie podjęte w imię wolności wywrze olbrzymi wpływ na historię Imperium Rzymskiego.

Spartakus 16 stycznia z Gazetą Wyborczą, cena 7,99.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)