Filmy w gazetach (19 - 25 lutego)

Filmy w gazetach (19 - 25 lutego)18.02.2009 20:15
Filmy w gazetach (19 - 25 lutego)
Michał Matuszewski

Witam w naszym cyklicznym przeglądzie najciekawszych filmowych dodatków do gazet. W tym tygodniu nieźle - pod warunkiem, że nie widzieliście dwóch wielkich hitów ostatnich lat (w tym jednego rodzimego). Nawet jeśli, to możecie uzupełnić waszą wideotekę. Mogliście za to nie widzieć trzeciego z polecanych przeze mnie filmów - ciekawego dramatu obyczajowo - turystycznego.

Witam w naszym cyklicznym przeglądzie najciekawszych filmowych dodatków do gazet. W tym tygodniu nieźle - pod warunkiem, że nie widzieliście dwóch wielkich hitów ostatnich lat (w tym jednego rodzimego). Nawet jeśli, to możecie uzupełnić waszą wideotekę. Mogliście za to nie widzieć trzeciego z polecanych przeze mnie filmów - ciekawego dramatu obyczajowo - turystycznego.

Ultimatum Bourne'a

Wiem, że narażam się na lincz wśród wielu czytelników, ale jakoś zupełnie nie czuję Bournowskiej trylogii. Doceniam te filmy, także Ultimatum jako sprawne i porządne kino sensacyjno - szpiegowskie, ale nic więcej. Bycie oddanym fanem Bonda chyba nie wiele ma tu do rzeczy. Tak, czy inaczej mam okazję, żeby przypomnieć sobie ostatnią część cyklu - może tym razem się przekonam.

Opis dystrybutora:

Zdobywca Nagrody Akademii, Matt Damon w roli zabójcy doskonałego, Jasona Bourne'a, człowieka, który utracił pamięć i jedyną osobę, jaką kochał. Teraz Jason musi zmierzyć się z nowym pokoleniem wyszkolonych przez jego organizację zabójców, którzy tropią go na każdym kroku i nie powstrzymają się przed niczym, byle uniemożliwić mu poznanie prawdziwej tożsamości.

"Ultimatum Bourne'a" sprawi, że poczujesz naprawdę szybkie bicie serca. Niesamowite popisy kaskaderskie i zapierająca dech w piersiach akcja godne są miana "najlepszego filmu akcji dziesięciolecia", jakie nadali temu filmowi krytycy.

"The Bourne Ultimatum" Trailer

Film od jutra z Vivą, cena 18,98 zł

Ruchome słowa

Miedzy dwoma hitami, coś bardziej kameralnego - europejski dramat obyczajowy Ruchome słowa. Dużo bardziej skromny niż pozostałe dwa filmy, ale ciekawy i w doborowej obsadzie m. in John Malkovich i Catherine Deneuve.

Film przygodowo-obyczajowy portugalskiego reżysera wielokrotnie nagradzanego na wszystkich międzynarodowych festiwalach filmowych; obraz konkursowy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji 2003

Latem 2001 roku siedmioletnia Maria Joana wraz z matką, Rosą Marią, wyrusza w podróż, aby spotkać się z ojcem. Pełna przygód wyprawa z Lizbony do Bombaju, przez Ceutę, Marsylię, ruiny w Pompejach, piramidy w Egipcie, Istanbuł, staje się dla dziewczynki niezapomnianym przeżyciem, a dla jej matki, 33-letniej nauczycielki historii, niebywałą okazją do zobaczenia na własne oczy miejsc, które znała tylko z książek.

Um Filme Falado

Film w piątek z Dziennikiem, cena 7,99 zł.

Ogniem i mieczem cz.1

A to przykład rodzimego wielkiego hitu. Dziwny to film - dobrze, że Jerzy Hoffman po latach dokończył trylogię, jest to także chyba jeden z najlepiej zrealizowanych polskich filmów ostatnich lat - widowiskowość nie śmieszy, jak to często bywa, gdy efekt próbuje osiągnąć się półśrodkami. Na uwagę zasługuje także doskonałe aktorstwo, szczególnie Ukraińcy - Bogdan Stupka w roli Chmielnickiego oraz Aleksander Domogarow jako Bohun. Dziesięć lat temu doceniałem także scenę z kąpiącą się Heleną - już wtedy dziewczyną Bonda. To wszytko było bardzo dobre. Ale przecież to tylko Sienkiewicz. Czy naprawdę teraz pokrzepia serca? Przynajmniej któreś już pokolenie zastanawia się, dlaczego Helena wolała harcerzykowatego Skrzetuskiego, od kozackiego Bohuna.

Jan Skrzetuski, młody poseł księcia Wiśniowieckiego, w drodze powrotnej z Krymu ratuje życie samemu Chmielnickiemu. Wkrótce potem pomaga wydostać się z opresji kniahini Kurcewiczowej i jej pięknej bratanicy. Z wzajemnością zakochuje się w Helenie, przyrzeczonej atamanowi kozackiemu Bohunowi.

Wrą serca! Wrą też Dzikie Pola! Zbliża się wojna Kozaczyzny z Rzeczpospolitą...

Pierwsza część filmu z Gazetą Wyborczą w piątek, cena 7,99 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)