Filmy w gazetach (2-7 stycznia)

Filmy w gazetach (2-7 stycznia)02.01.2009 15:59
Filmy w gazetach (2-7 stycznia)
Michał Matuszewski

Witam w naszym cyklicznym przeglądzie filmowych dodatków do gazet. Czas świąteczno - noworoczny spowodował małe tymczasowe przesunięcie, ale w przyszłym tygodniu wracamy w środę. Tymczasem ze spokojnym sumieniem mogę polecić jedynie dwie pozycje do Waszych wideotek. Na komediowo-familijny seans jak znalazł będzie Junior z Arnoldem Schwarzeneggerem. Natomiast dla pary kinomanów na wieczór we dwoje, znakomity, kipiący od erotyki Kochanek. Do tego jeszcze Przypadkowa dziewczyna - ale to już inna liga.

Witam w naszym cyklicznym przeglądzie filmowych dodatków do gazet. Czas świąteczno - noworoczny spowodował małe tymczasowe przesunięcie, ale w przyszłym tygodniu wracamy w środę. Tymczasem ze spokojnym sumieniem mogę polecić jedynie dwie pozycje do Waszych wideotek. Na komediowo-familijny seans jak znalazł będzie *Junior *z Arnoldem Schwarzeneggerem. Natomiast dla pary kinomanów na wieczór we dwoje, znakomity, kipiący od erotyki Kochanek. Do tego jeszcze Przypadkowa dziewczyna - ale to już inna liga.

Junior

Nie sądzę, żeby znalazł się ktoś, kto nie widział jeszcze tego filmu. Jeśli jest ktoś taki - zachęcam. Niby nic - komedia o facecie w ciąży. Ale tym facetem jest Arnold Schwarzenegger, który w Juniorze udowodnił, że jest prawdziwym aktorem. Ma spore umiejętności dramatyczne, a braki skutecznie nadrabia inteligencją i dystansem do siebie. Warto, chociażby ze względu na niego i na wzruszające sceny tuż przed porodem. Po prawie 15 latach nadal bawi, i chociaż nie jest to może esej filozoficzny, daje trochę do myślenia.

Zamiast tradycyjnego zwiastuna - uroczy wywiad z gubernatorem.

Arnold Schwarzenegger Interview Junior

Film 2 stycznia z Gazetą Wyborczą, cena 7.99

Kochanek

To niemalże arcydzieło Jeana-Jacquesa Annauda było w 1992 niemałym skandalem obyczajowym. Teraz chyba nie oburzałby nikogo tak bardzo, możemy podziwiać za to piękne zdjęcia i nastrój ogromnej namiętności.

Indochiny, koniec lat 20. Szesnastoletnia Francuzka wraca do szkoły prowadzonej przez siostry zakonne. Na pokładzie barki, którą podróżuje po Mekongu, zostaje zauważona przez młodego chińskiego biznesmena. W tym czasie propozycja podwiezienia samochodem, którą składa młody Chińczyk, jest już niedopuszczalnym złamaniem konwenansów.

Miłość, rodząca się pomiędzy tą parą, jest nie do pomyślenia. Różni ich wszystko: wiek, pochodzenie, majątek. Ta piękna opowieść o zakazanej miłości powstała na kanwie autobiograficznej powieści Maugerite Duras.

Przypadkowa dziewczyna

Oto opis dystrybutora:

Oryginalna komedia aromatyczna w przewrotny sposób poruszająca tematy związane z przeznaczeniem i rolą przypadku w życiu każdego z nas. W tym filmie znakomitą kreację stworzyła Gwyneth Paltrow "Zakochany Szekspir", "Siedem", "Emma", Wielki nadzieje" - zyskująca sobie miano jednej z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych aktorek młodego pokolenia. W życiu Helen Paltrow - mieszkającej w Londynie specjalistki od reklamy - wszystko jest w najlepszym porządku: ma ciekawą prace, którą wykonuje z prawdziwą pasją i mieszka z chłopakiem - wybijającym się powieściopisarzem. Do czasu... Pewnego dnia sprawy przybierają zaskakujący obrót - Helen nieoczekiwanie traci prace, a kiedy spieszy się, na stację metra by zdążyć na pociąg, jej życie nieoczekiwanie zaczyna biec dwoma torami. W pierwszej wersji Helen udaje się zdążyć na metro, w którym spotyka sympatycznego nieznajomego - Jamesa, który wpłynie na jej dalsze życie, zmieniając je diametralnie... W drugiej wersji Helen spóźnia się na metro, ulega niegroźnemu wypadkowi i trafia na pogotowie. Później wraca do domu...

SLIDING DOORS

Kochanek i Przypadkowa dziewczyna z *Naj *5 stycznia

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)