Filmy w gazetach (24 września ? 30 września), przegląd NiezłegoKina.pl

Filmy w gazetach (24 września ? 30 września), przegląd NiezłegoKina.pl24.09.2008 17:00
Filmy w gazetach (24 września  ? 30 września), przegląd NiezłegoKina.pl
Piotr Guszkowski

Jak co tydzień prezentujemy Wam zestawienie płyt DVD dodawanych do gazet. W tym tygodniu warto zwrócić uwagę na tytuły wydawane już na DVD i pokazywanie nie raz, nie dwa w telewizji, a wśród nich K-Pax, kinowy przebój z 2001 roku, komedię Poszukiwany, poszukiwana i melodramat Lawendowe wzgórze. Oto przegląd najciekawszych filmów w gazetach według bloga NiezłeKino.pl.

Jak co tydzień prezentujemy Wam zestawienie płyt DVD dodawanych do gazet. W tym tygodniu warto zwrócić uwagę na tytuły wydawane już na DVD i pokazywanie nie raz, nie dwa w telewizji, a wśród nich K-Pax, kinowy przebój z 2001 roku, komedię Poszukiwany, poszukiwana i melodramat Lawendowe wzgórze. Oto przegląd najciekawszych filmów w gazetach według bloga NiezłeKino.pl.

K-Pax

Policja zatrzymuje na dworcu mężczyznę o imieniu Prot, który utrzymuje, że pochodzi z planety K-Pax i przybył na Ziemię z misją zwiadowczą w celu zebrania informacji. Podejrzewany o zaburzenie psychiczne bohater ląduje w szpitalu psychiatrycznym pod opieką znanego specjalisty, doktora Powella. Podawane przez Prota informacje są na tyle szczegółowe, że zarówno inni pacjenci, jak i obsługa kliniki zaczyna wierzyć w opowieści budzącego sympatię mężczyzny...

Ubrany w kostium kina science-fiction dramat *K-Pax *w reżyserii Iaina Softleya w niezwykle przejmujący sposób porusza kwestie trudności, jakich przysparza próba zgłębienia ludzkiej psychiki i świata emocji. Siła tego filmu tkwi przede wszystkim w postaci Prota (znakomity Kevin Spacey) oraz niesamowitej relacji, jaka rodzi się pomiędzy nim a doktorem Powellem (w tej roli Jeff Bridges).

Rok produkcji: 2001

Kraj produkcji: USA, Niemcy

W rolach głównych: Kevin Spacey, Jeff Bridges

Reżyseria: Iain Softley

W kiosku: 26 września, Gazeta Wyborcza, 6.99 zł

Poszukiwany, poszukiwana

W serii Filmy z Warszawą w tle Dziennik Polska wydaje tym razem klasykę polskiej komedii - film Poszukiwany, poszukiwana Stanisława Barei z Wojciechem Pokorą w niezapomnianej roli głównej. Znakomity reżyser poprzez zabawne perypetie historyka sztuki posądzonego o kradzież obrazu rysuje obraz paradoksalnej rzeczywistości PRL-u lat siedemdziesiątych.

Historyk sztuki Stanisław Maria Rochowicz ukrywa się w damskim przebraniu po tym, jak został niesłusznie oskarżony o kradzież obrazu. Jako Marysia podejmuje pracę gosposi u kolejnych, ekscentrycznych, mających różnorakie wymagania rodzin. Bohatera czeka wiele niespodzianek...

Rok produkcji: 1972

Kraj produkcji: Polska

W rolach głównych: Wojciech Pokora, Mieczysław Czechowicz, Jerzy Dobrowolski

Reżyseria: Stanisław Bareja

W kiosku: 26 września, Polska Warszawa, 6.99 zł

Lawendowe wzgórze

Jest rok 1936. W Kornwalii, z dala od wydarzeń, jakimi żyje cała Europa, spokojną egzystencję wiodą dwie starsze panie, siostry Widdington. Pewnego dnia Janet i Ursula znajdują na plaży nieprzytomnego chłopaka i postanawiają się nim zaopiekować. Ocalały młody mężczyzna okazuje się być Polakiem, który uciekł przed antysemickimi nastrojami. Mimo początkowych problemów, bohaterom udaje się pokonać barierę językową i szczerze zaprzyjaźnić.

To chyba świetna okazja, żeby - w moim przypadku wreszcie - sięgnąć po zbierający swego czasu całkiem pozytywne recenzje film Charlesa Dance'a. Zachęca do tego szczególnie gwiazdorska obsada, może mniej, melodramatyczna fabuła Lawendowego wzgórza.

Rok produkcji: 2004

Kraj produkcji: Wielka Brytania

W rolach głównych: Judi Dench, Maggie Smith, Natascha McElhone, Daniel Brühl

Reżyseria: Charles Dance

W kiosku: 29 września - 5 października, Gala, ?.?? zł

[swf]http://patrz.pl/player.partner.24.swf?id=378804&r=5&o=378804&w=24&color1=000000&color2=ffffff&color3=990000,425,349,8,ffffff[/swf]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)