Filmy w gazetach (4 - 9 grudnia), przegląd Niezłego Kina

Filmy w gazetach (4 - 9 grudnia), przegląd Niezłego Kina
Michał Matuszewski

03.12.2008 20:14, aktual.: 15.01.2022 15:42

Witam w naszym cyklicznym przeglądzie filmowych dodatków do gazet . Gdy pierwszy raz polecałem Wam filmy z kiosków, prawie dwa miesiące temu, mieliśmy do czynienia z wysypem prawdziwych hitów. Poziom systematycznie spada, ale już regułą jest, że wydawcy prasy dbają o kinomanów - nie ma tygodnia, w którym nie znalazłoby się coś naprawdę wartościowego. Tym razem polecam znakomitego rosyjskiego Brata, oraz polski film Rozwodów nie będzie. Do tego klasyka - Flip i Flap w filmie Utopia oraz, żeby poczuć nadchodzącego ducha świąt Noc Bożego Narodzenia .

Witam w naszym cyklicznym przeglądzie filmowych dodatków do gazet . Gdy pierwszy raz polecałem Wam filmy z kiosków, prawie dwa miesiące temu, mieliśmy do czynienia z wysypem prawdziwych hitów. Poziom systematycznie spada, ale już regułą jest, że wydawcy prasy dbają o kinomanów - nie ma tygodnia, w którym nie znalazłoby się coś naprawdę wartościowego. Tym razem polecam znakomitego rosyjskiego Brata, oraz polski film Rozwodów nie będzie. Do tego klasyka - Flip i Flap w filmie *Utopia *oraz, żeby poczuć nadchodzącego ducha świąt Noc Bożego Narodzenia .

Brat

Druga część kolekcji ?Kino Rosyjskie" dziennika Polska. Film, który dziesięć lat temu wywołał niemałe poruszenie w całej Europie, wprowadzając nową jakość w kinie rosyjskim, które dopiero co odnajdywało się w nowej rzeczywistości politycznej. Do tego świetna muzyka i genialna kreacja Siergieja Bodrowa.

Daniła wychodzi z wojska i wraca do rodzinnego miasteczka, tam czeka tylko matka, która i tak woli starszego syna Wiktora mieszkającego w Petersburgu. Za jej namową Daniła jedzie do wielkiego miasta, by wzorem brata robić karierę. Na miejscu okazuje się, że Wiktor jest płatnym zabójcą. Proponuje młodszemu bratu, by został jego asystentem.

Film z dziennikiem Polska, 5 grudnia, cena 7,99

Rozwodów nie będzie

A w kolekcji kina polskiego z Gazetą Wyborczą Rozwodów nie będzie, świetny debiut reżyserski naczelnego scenarzysty polskiej szkoły filmowej Jerzego Stefana Stawińskiego, współtwórcy Kanału, Eroiki, *Zezowatego szczęścia *czy Zamachu. Zobaczymy Zbigniewa Cybulskiego i Polę Raksę.

Rozwodów nie będzie to pełen humoru i sympatycznego uroku film złożony z trzech nowel, połączonych wspólnym miejscem akcji - Urzędem Stanu Cywilnego na rogu Nowego Światu i Alei Jerozolimskich w Warszawie. Bohaterami pierwszej opowieści są Tomek i Alina, którzy szykują się do ślubu. On przyjeżdża do Urzędu Stanu Cywilnego prosto z pracy. Niestety, ona spóźnia się na ceremonię. Akcja drugiej historii zawiązuje się na prywatce, podczas której Marek poznaje piękną Joannę, uchodzącą za dziewczynę nie do zdobycia. W trzeciej noweli Kasia i Tadek uciekają z domu, by się pobrać.

Film 8 grudnia z Gazetą Wyborczą, cena 6.99

Utopia

Dawno nie pisaliśmy o takim filmie, ale czasami warto sięgnąć go klasykę. Utopia, znana też jako Flip i Flap na bezludnej wyspie to ostatni wspólny film Olivera Hardy'ego i Stana Laurela i jeden z filmów kresu beztroskiej, burleskowej epoki.

Statek, płynący ku nowo zasiedlanej wyspie, rozbija się, a znajdujący się na jego pokładzie chłopcy trafiają na atol, który niedawno wynurzył się z morza. Razem z kucharzem, pasażerem na gapę i dziewczyną uciekającą przed narzeczonym, ustanawiają na bezludnej wyspie własny rząd. Odkrycie uranu sprawia jednak, że światowe mocarstwa zaczynają walczyć o panowanie nad atolem.

Niestety nie udało mi się znaleźć wideo z tego filmu, ale przed Wami Laurel i Hardy z 1934:

Utopia już w kioskach wraz z grudniowym wydaniem miesięcznika Film

Noc Bożego Narodzenia

Z miesięcznikiem *Film *można także dostać porządną adaptację słynnej *Opowieści wigilijnej *Karola Dickensa. Ebenezer Scrooge, uparty i nieustępliwy, wstrętny karciany szuler i sknera, wiedzie swój nikczemny żywot w mieście gdzie mieszka. Jest uwikłany w świat hazardu w salonie gier, którego jest właścicielem. Czuje odrazę do wszystkich ludzi i wydaje mu się, że jest ponad prawem. Pewnego dnia, po grze w karty, odwiedza go Jacob Marlowe i oznajmia mu, żeby spodziewał się wizyty trzech duszków świąt Bożego Narodzenia. Po tej wizycie Ebenezer budzi się w swoim pokoju już jako odmieniony człowiek. Teraz chciałby żyć w szczerości i prawdzie, pozbyć się swojego skąpstwa i całkiem odmienić swoje postępowanie.

Czy spełni swoje przyrzeczenie?

Opisy fabuł na postawie materiałów dystrybutorów

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)