Filmy w gazetach (5 - 11 listopada), przegląd Niezłego Kina

Filmy w gazetach (5 - 11 listopada), przegląd Niezłego Kina

Filmy w gazetach (5 - 11 listopada), przegląd Niezłego Kina
Michał Matuszewski
05.11.2008 17:00, aktualizacja: 15.01.2022 15:43

W tym tygodniu jest nieco gorzej niż w dwóch poprzednich z filmowymi dodatkami do gazet. Nadal jednak jest dobrze. Gosford Park to film, który zasługuje na miano arcydzieła, natomiast pozostałe, to porządne kino - z rożnych względów warte uwagi. Z czystym sumieniem mogę polecić Dziennik Bridget Jones, Niekończącą Się Opowieść i Dziewiąte wrota. To, co prawda, odgrzewane hity, ale żeby uzupełnić swoją domową wideotekę - jak znalazł.

W tym tygodniu jest nieco gorzej niż w dwóch poprzednich z filmowymi dodatkami do gazet. Nadal jednak jest dobrze. Gosford Park to film, który zasługuje na miano arcydzieła, natomiast pozostałe, to porządne kino - z rożnych względów warte uwagi. Z czystym sumieniem mogę polecić Dziennik Bridget Jones, Niekończącą Się Opowieść i Dziewiąte wrota. To, co prawda, odgrzewane hity, ale żeby uzupełnić swoją domową wideotekę - jak znalazł.

Gosford Park

Wyborcza powtarza swoje Hity na lato i jeszcze raz, w cyklu *Kino z Gazetą *można nabyć w kioskach Gosford Park - jeden z ostatnich filmów Roberta Altmana, w którym mistrz pokazuje się w jak najlepszej formie.

Listopad 1932 r. Do wspaniałej wiejskiej siedziby Gosford Park, której właścicielem jest sir William Mc Cordle i jego żona lady Sylwia, zjeżdżają na polowanie krewni i znajomi wraz ze służącymi. Wieczorem ktoś morduje sir Williama. W pałacu pojawia się inspektor Thomson z asystentem i rozpoczyna śledztwo.

Gosford Park to brawurowo zagrana, ironiczna analiza relacji społecznych, film o mijaniu pewnej epoki. Zobaczymy Helen Mirren i Clive'a Owena. Jeśli ktoś przegapił w lipcu, koniecznie musi nadrobić.

Trailer

Z filmem do wyboru jeszcze jeden: *Dziewiąte wrota *lub Drzwi w podłodze.

Dziewiąte wrota, to jedno z najsłabszych dzieł Polańskiego - popłuczyny po Dziecku Rosemary, ale i tak warto zobaczyć, chociażby dla Johnny'ego Deepa i Emmanuelle Seigner. Jeśli jednak chcemy zachować stylistyczne decorum, - polecam dramat obyczajowy Drzwi w podłodze z Jeffem Bridgesem i Kim Basinger w rolach głównych

W kioskach od 4 listopada do 8 grudnia, cena 9.99

Dziennik Bridget Jones

Wielki hit z przed siedmiu lat, oparty na bestsellerowej powieści Helen Fielding. Życiowa rola Renée Zellweger i ten nieznośny hit ?It's raining man". Twórcy filmów Cztery wesela i pogrzeb oraz *Notting Hill *postarali się i tym razem. Wyszła kolejna zabawna i inteligentna komedia.

Zakompleksiona stara panna szuka męża - tak prezentuje się fabuła. Film jest jednak ciekawy, nie tylko ze względu na walory rozrywkowe. Intrygujący jest sam fenomen Bridget Jones - bohaterka stała się bowiem symbolem całego pokolenia kobiet, które widzą w niej swoje odbicie

Film z Gazetą Wyborczą 7 listopada, cena 7.99

Bridget Jones: W pogoni za rozumem

A już następnego dnia w Wyborczej... A jakże! Bridget Jones: W pogoni za rozumem - druga część miłosnych perypetii neurotycznej trzydziestolatki. Żelaznym prawem sequeli (od którego są nieliczne wyjątki), nieco słabiej niż trzy lata wcześniej, ale nadal sporo wzruszeń i humoru.

Bridget odnalazła wreszcie prawdziwą miłość. Przez sześć cudownych tygodni pozostaje dziewczyną niepokojąco perfekcyjnego prawnika Marka Darcy'ego (Colin Firth). Niczego nie powinno jej zabraknąć do szczęścia. A jednak? Okazuje się, że nie wystarczy spotkać mężczyznę swego życia. Trzeba go także umieć zatrzymać. Bridget zaczyna się zastanawiać: co właściwie dzieje się po tym, kiedy szczęśliwa para odchodzi razem w stronę zachodu słońca?

Bridget Jones 2 Trailer

Film z Gazetą Wyborczą 8 listopada, cena 7.99

Niekończąca się Opowieść

Film, który wpłynął na rozwój wyobraźni niejednego dzisiejszego 20 - 30 latka. Nie wiem jak dziś działa na dzieci, spodziewam się, że nieco się zestarzał, ale kilkanaście lat temu wywierał niesamowite wrażenie.

Bastian to chłopiec, który po śmierci matki zamyka się w sobie. Zaczyna mieć problemy w szkole, nie potrafi nawiązać kontaktu ani z ojcem ani z rówieśnikami. Pewnego razu uciekając przed goniącą go szkolną bandą, przypadkiem wbiega do antykwariatu, gdzie znajduje niesamowitą księgę. Księgę dzięki której Bastian odwiedzi fantastyczną krainę.

Ta magia, ten gigantyczny futrzak, na którego grzbiecie latał główny bohater... Jeśli macie dzieci w wieku, w którym sami oglądaliście Niekończącą się opowieść - jest okazja, żeby wypróbować. Odradzam przesadę - jeśli napotkacie opór ze strony pociechy, proponuję przełączyć z powrotem na Cartoon Network i samemu, wieczorem udać się do krainy dzieciństwa razem z Bastianem.

A pamiętacie Limahla - to tlenione straszydło śpiewające niezapomnianą piosenkę z filmu?

Never Ending Story ( Limahl )

Niekończąca Się Opowieść 7 listopada z Dziennikiem, cena 6.99.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)