Filmy w gazetach (6?12 sierpnia), przegląd NiezłegoKina.pl

Filmy w gazetach (6?12 sierpnia), przegląd NiezłegoKina.pl

Piotr Guszkowski
06.08.2008 17:00, aktualizacja: 15.01.2022 15:45

Jak co tydzień prezentujemy Wam zestawienie płyt DVD dodawanych do gazet, po które warto sięgnąć. Tym razem będzie to kino gangsterskie od Quentino Tarantino, bollywoodzki przebój oraz ekranizacja światowego bestsellera. Oto przegląd najciekawszych filmów w gazetach według bloga NiezłeKino.pl.

Jak co tydzień prezentujemy Wam zestawienie płyt DVD dodawanych do gazet, po które warto sięgnąć. Tym razem będzie to kino gangsterskie od Quentino Tarantino, bollywoodzki przebój oraz ekranizacja światowego bestsellera. Oto przegląd najciekawszych filmów w gazetach według bloga NiezłeKino.pl.

Wściekłe psy

Reżyserski debiut enfant terrible współczesnego kina, Quentina Tarantino, wpisał się już na stałe do klasyki filmu gangsterskiego. Wściekłe psy to wybuchowa mieszanka inteligentnych zapożyczeń zastosowanych w oryginalny sposób, dowcipnych i bezkompromisowych dialogów, sprawnie prowadzonej narracji oraz klimatycznej muzyki.

Historia opowiedziana przez Tarantino jest z pozoru prosta: po nieudanym napadzie na sklep jubilerski gangsterzy o kolorowych pseudonimach spotykają się w opuszczonym magazynie, żeby ustalić, który z nich zdradził. Mają ze sobą policjanta-zakładnika.

Rok produkcji: 1992

Kraj produkcji: USA

W rolach głównych: Harvey Keitel, Tim Roth, Michael Madsen, Steve Buscemi

Reżyseria: Quentin Tarantino

W kiosku: 8 sierpnia, Gazeta Wyborcza, 6.99 zł

Devdas

Devdas i Paro, którzy znają się i kochają od dzieciństwa, spotykają się ponownie po dziesięcioletniej przerwie. Uczucie przetrwało tę rozłąkę. Jednak ich rodziny są przeciwne temu związkowi.

Jeden z najbardziej znanych bollywoodzkich przebojów, z Shahrukhiem Khanem i Aishwaryą Rai w rolach głównych. Devdas, nominowany do nagrody BAFTA, to film wzruszający i niezapomniany m.in ze względu na znakomite, hinduskie układy taneczne oraz takie utwory, jak Dola Re Dola,* Silsila Yeh Chaahat Ka czy Maar Daala*.

Rok produkcji: 2002

Kraj produkcji: Indie

W rolach głównych: Shahrukh Khan, Aishwarya Rai, Madhuri Dixit

Reżyseria: Sanjay Leela Bhansali

W kiosku: 7-13 sierpnia, Pani Domu, 9.90 zł

Pachnidło

XVIII-wieczna Francja. Historia chłopaka Jana-Baptysty Grenouille?a, posiadającego genialny węch, który staje się seryjnym mordercą: zabija młode kobiety wyłącznie po to, aby spełnić swój obsesyjny plan ? stworzyć idealny zapach.

Pachnidło to ekranizacja światowego bestsellera autorstwa Patricka Süskinda. Za kamerą filmu jeden z moich ulubionych europejskich reżyserów ? Tom Tykwer (Biegnij Lola, biegnij). Niemiec w ciekawy sposób wykorzystał literacki pierwowzór, dostosowując go na potrzeby kinowego widowiska. Powstał film intrygujący, choć nie bez wad.

Rok produkcji: 2006

Kraj produkcji: Niemcy

W rolach głównych: Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood

Reżyseria: Tom Tykwer

W kiosku: 12 sierpnia, Twój Styl, ?.?? zł

[swf]http://patrz.pl/player.partner.24.swf?id=361582&r=5&o=361582&w=24&color1=000000&color2=ffffff&color3=990000,425,349,8,ffffff[/swf]

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)