Filtr powietrza, lampka nocna czy głośnik sieciowy?

Biorąc pod uwagę tematykę blogu, odpowiedź wydaje się oczywista – obiekt ze zdjęcia to Sony SA-NS510, czyli przedstawiciel nowej serii głośników sieciowych japońskiego producenta.

Sony SA-NS510 (fot. dday.it)
Sony SA-NS510 (fot. dday.it)
Marcin Honkisz

Biorąc pod uwagę tematykę blogu, odpowiedź wydaje się oczywista – obiekt ze zdjęcia to Sony SA-NS510, czyli przedstawiciel nowej serii głośników sieciowych japońskiego producenta.

Sony przedstawiło linię trzech głośników SA-NS: modele 310, 410 oraz 510. Jak nakazuje logika, im wyższy numer, tym większy rozmiar urządzenia. Nowości Sony łączą w sobie ciekawy design i dość dużą funkcjonalność.

Cała seria (fot. dday.it)
Cała seria (fot. dday.it)

Główną funkcją prezentowanych głośników jest oczywiście możliwość bezprzewodowego odtwarzania muzyki udostępnianej w Sieci. Standard DLNA pozwala na połączenie się z całą gamą urządzeń sieciowych. Łączność zapewnia Wi-Fi oraz kablowy Ethernet.

Urządzenia wyposażone są w proste panele nawigacyjne, ale ciekawszą opcją wydaje się możliwość sterowania za pomocą smartfonu lub tabletu (zarówno z Androidem, jak i iOS-em).

Dla tradycjonalistów Sony przewidziało standardowe kablowe złącza audio, umożliwiające podłączenie zwykłych odtwarzaczy MP3 czy dowolnego innego urządzenia ze stereofonicznym wyjściem audio.

Złącza przewodowe (fot. dday.it)
Złącza przewodowe (fot. dday.it)

W 100 procentach bezprzewodowy jest tylko najwyższy model – SA-NS510. Ma mieć wbudowany akumulator, który pozwoli na 5 godzin odtwarzania muzyki.

Urządzenia mają pojawić się na rynku wiosną tego roku. Cena nie jest jeszcze znana. Producent nie podał dokładnych parametrów technicznych odtwarzanego dźwięku. Nie jestem przekonany do wolnostojących głośników dookólnych. Zdaję sobie jednak sprawę, że mają sporo zalet.

Źródło: dday.it

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.