Firefox 3.0.8: załatano dwie luki bezpieczeństwa

Firefox 3.0.8: załatano dwie luki bezpieczeństwa

firefox
firefox
Kamil Ciuksa
27.03.2009 23:46

Mozilla załatała dwie poważne luki bezpieczeństwa w swojej przeglądarce internetowej. Jedna z luk została wykryta przed kilkoma dniami przez eksperta ds. bezpieczeństwa Guido Landiego. Dzięki luce i specjalnie spreparowanej stronie, atakujący mógł zainstalować oprogramowania, które umożliwiało mu przejęcie kontroli nad komputerem ofiary. Nie tylko systemy Microsoftu były podatne na atak, ale również Linux oraz Mac OS.

załatała dwie poważne luki bezpieczeństwa w swojej przeglądarce internetowej. Jedna z luk została wykryta przed kilkoma dniami przez eksperta ds. bezpieczeństwa Guido Landiego. Dzięki luce i specjalnie spreparowanej stronie, atakujący mógł zainstalować oprogramowania, które umożliwiało mu przejęcie kontroli nad komputerem ofiary. Nie tylko systemy Microsoftu były podatne na atak, ale również Linux oraz Mac OS.

Landi po stworzeniu i  przetestowaniu exploita, wysłał pełny raport z dokładnym opisem luki do Mozilli. Twórcy Firefoxa zainterweniowali natychmiastowo zapowiadając szybką aktualizację swojej przeglądarki.

Załatana przeglądarka miała pojawić się w przyszłym tygodniu, jednak jak widać programiści znacznie szybciej poradzili sobie z tym problemem. Wersja 3.0.8 Firefoxa dostępna jest na stronie producenta oraz w mechanizmie auto-aktualizacyjnym przeglądarki.

Źródło: Mozilla.org , technologie.gazeta.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)