Firefox 3.0: Najpopularniesza przeglądarka w Europie?!

Firefox 3.0: Najpopularniesza przeglądarka w Europie?!

Firefox 3.0: Najpopularniesza przeglądarka w Europie?!
Kamil Ciuksa
01.04.2009 11:00

Firefox 3.0 jest oficjalnie najpopularniejszą przeglądarką internetową w Europie, zgodnie z najnowszymi statystykami serwisu Statcounter. Pod uwagę były wzięte wszystkie wersje przeglądarki z gałęzi 3.0.x. W chwili obecnej udział Mozilli na rynku przeglądarek internetowych w Europie wynosi 35.09%, na drugim miejscu uplasował się IE7 z 34.51% udziałem.

jest oficjalnie najpopularniejszą przeglądarką internetową w Europie, zgodnie z najnowszymi statystykami serwisu Statcounter.). Pod uwagę były wzięte wszystkie wersje przeglądarki z gałęzi 3.0.x. W chwili obecnej udział Mozilli na rynku przeglądarek internetowych w Europie wynosi 35.09%, na drugim miejscu uplasował się IE7 z 34.51% udziałem.

Firefox skorzystał z faktu iż migracja ze starej do nowej wersji przeglądarki nie stanowi u niego problemu, niestety jak wiadomo Microsoft ma z tym problemy. Nadal tylko niewielka cześć osób przesiadła się z IE7.) na nową przeglądarkę IE8.

Nadal jest to niewielka różnica jednak CEO Aodhen Cullen ze Statcounter.) uważa, że Firefox 3.0 nadal będzie się piął w górę i zacznie się oddalać od IE7. Cullen uważa, że taka sytuacja była do przewidzenia po wprowadzeniu nowego IE8. Ze statystyk może wywnioskować, że nie wszystkie osoby które rezygnują z IE7 przechodzą od razu na IE8, niewielka ich cześć zaczyna dostrzegać również alternatywne przeglądarki, takie jak Firefox.

statcounter
statcounter

Statcounter tworzy statystyki monitorując ponad 4 miliardy różnych stron internetowych, sprawdzając między innymi poprzez jaką przeglądarkę internetową strona została odwiedzona.

Źródło: Statcounter, Winsoftnews.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)