Firefox i Gmail, para idealna? 5 dodatków do Firefoksa

Firefox i Gmail, para idealna? 5 dodatków do Firefoksa15.01.2009 16:00
Firefox i Gmail, para idealna? 5 dodatków do Firefoksa
Mateusz Gołąb

Być może Firefox i Gmail to para idealna. A to za sprawą kilku dodatków, które niewątpliwie ułatwiają, a nawet uprzyjemniają korzystanie z poczty Gmail i ogólnie mailowaniem. Oto pięć wybranych.

Być może Firefox i Gmail to para idealna. A to za sprawą kilku dodatków, które niewątpliwie ułatwiają, a nawet uprzyjemniają korzystanie z poczty Gmail i ogólnie mailowaniem. Oto pięć wybranych.

  1. Gmail Manager(https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1320) - przyda się każdemu, kto ma kilka kont na Gmailu, do każdego z nich mamy podgląd z informacją o nowych wiadomościach, zapisanych szkicach, spamie, wiadomościach z etykietami, zużytym miejscu i tym podobne. Do menu kontekstowego dodaje opcję napisania nowej wiadomości.
  2. Better Gmail 2(https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/6076) - to zestaw skryptów, które ułatwiają korzystanie z Gmaila, w jednym pakiecie mamy całe stado drobnych ulepszeń interfejsu Gmaila. Wśród nich np. dodanie ikon załączników, rozpoczynanie odpowiedzi pod cytatem, ulepszona obsługa etykiet, wyświetlanie Google Readera i Kalendarza w zwijanych zakładkach i wiele, wiele innych. Trzeba mieć.
  3. Email This!(https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3102) - mały, przydatny dodatek, który pozwala po prostu przesłać za pomocą Gmaila (i innych webmaili i klientów pocztowych) linka do strony, którą właśnie oglądasz. Nazwa strony wkleja się automatycznie w tytuł wiadomości, w treści znajdzie się link, a pod nim fragment zaznaczonego przez nas tekstu.
  4. Gmail Checker(https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3179) - proste narzędzie do sprawdzania poczty na koncie w Gmail, które w prawym, dolnym rogu pokazuje ilość nieprzeczytanych wiadomości, po kliknięciu ikonki pokazuje ich nagłówki, a pod prawym przyciskiem ukryte są opcje przeniesienia wiadomości do archiwum, do spamu lub jej skasowania.
  5. Send Page By Email(https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/2343) - w sumie narzędzie podobne do Email This! ale ze znacznie większymi możliwościami konfiguracyjnymi, wysyłające całe strony www, łącznie z obrazkami, umożliwia znaczne zautomatyzowanie wysyłania danego linka mailem. Dla tych, którzy potrzebują szybkości, przewidziano obsługę za pomocą skrótów klawiszowych. Strony wysyłane są za pomocą programu klienta poczty elektronicznej lub konta Gmail.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)