Firefox najpopularniejszą przeglądarką na świecie!

Firefox najpopularniejszą przeglądarką na świecie!

Logo Firefox
Logo Firefox
Piotr Mazanek
24.12.2009 13:55

Według serwisu analitycznego StatCounter, Firefox wyprzedził pod względem zasięgu przeglądarki Internet Explorer z serii 7 i 8.  Stał się tym samym  najpopularniejszą przeglądarką wśród internautów.

Według serwisu analitycznego StatCounter, Firefox wyprzedził pod względem zasięgu przeglądarki Internet Explorer z serii 7 i 8.  Stał się tym samym  najpopularniejszą przeglądarką wśród internautów.

Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w historii produktu Mozilli. Firefox 3.5 wyprzedza w rankingu popularności oba najnowsze Internet Explorery. Wbrew pozorom powód awansu przeglądarki ze stajni Mozilli jest dość jasny. Po wprowadzeniu do użytku Internet Explorer 8 duża część użytkowników przeniosła się ze starszej generacji przeglądarki na  najnowszą. Tym samym całkowita ilość użytkowników przeglądarek Microsoftu podzieliła się między dwa produkty. Żaden jednak nie był w stanie dorównać liczbą użytkowników przeglądarce Firefox serii 3.5.

Należy jednak pamiętać że globalnie to produkty koncernu z Redmont mają najwięcej użytkowników. Internet Explorer 6,7 i 8 jest aktualnie używany przez blisko 55% populacji internautów na świecie. W tym zestawieniu Mozilla wypada już dużo gorzej ponieważ fanów Firefoxa jest o blisko 20% mniej.

Szum związany z opublikowaniem wyników powinien być chwilowy. W najbliższym czasie użytkownicy Internet Explorer 7 oraz wersji starszych (o ile tacy jeszcze istnieją) będą migrować do najnowszej wersji przeglądarki. Z drugiej strony wkrótce na rynek wejdzie Firefox 3.6 - może to spowodować analogiczny efekt do tego dzięki któremu wersja 3.5 uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu.

Wojna między przeglądarkami będzie trwała jeszcze długo. Do walki o użytkowników niedawno przystąpił groźny rywal w postaci Google Chrome. Dołączając do niego wspomnianą wcześniej dwójkę zyskujemy zarys trzech przeglądarek które w tej chwili dzielą i rządzą na rynku. A ty jakiej przeglądarki aktualnie używasz? I dlaczego?

Rzuć także okiem na nasze zestawienie najlepszych dodatków do modyfikowania interfejsu Firefoxa.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)