Firefox prawie najpopularniejszą przeglądarką internetową

Strona głównaFirefox prawie najpopularniejszą przeglądarką internetową
13.04.2008 16:00
Paweł Cebula
Paweł Cebula

Na stronie Ranking.pl znaleźć można najnowsze wyniki popularności zarówno przeglądarek internetowych jak i systemów operacyjnych. Widać jak na dłoni, że Windows XP mimo nieporównywalnie lepszych opinii względem Visty traci użytkowników. Jest to spowodowane po części także preinstalowanym systemem Windows Vista np. na laptopach (która sprzedają się w tej chwili lepiej niż komputery stacjonarne).

bESEOmrp

Badanie przeprowadzano między 1. a 7. dniem kwietnia tego roku i okazuje się, że polscy internauci w 89,4% (spadek o 0,2%) przypadków korzystają z systemu Windows XP. Drugie miejsce przypadło Windowsowi Viście, który osiągnął poziom 6,7% (wzrost o 0,1%).Trzecie miejsce zajął Windows 98 - 1,4% (spadek o 0,1%).

Co słychać na rynku przeglądarek internetowych? Internet Explorer 7 zyskuje na popularności bardzo powoli, z kolei Internet Explorer w wersji 6 dość dynamicznie traci użytkowników. Jak widać, użytkownicy rezygnując z IE6 jednocześnie przerzucają się na Firefoksa.

W pierwszym tygodniu kwietnia do IE6 należało 35% rynku (ze spadkiem 0,7%). Drugie miejsce należy do Firefoksa 2 którego używa 34,5% polskich internautów (wzrost o 0,6%), następny jest IE7 - 21,2%, który nie zanotował ani spadku ani wzrostu. Oczywiście jeżeli zsumujemy procentowy udział obu przeglądarek Microsoftu to okaże się, że to IE jest najpopularniejszą przeglądarką.

bESEOmrr

za: Ranking.pl

Udostępnij:
bESEOmrB
Komentarze (0)
bESEOmsn