Flash & Freeware (2)

Flash & Freeware (2)31.08.2008 01:44
Flash & Freeware (2)
Maciej Madziński

Dwa tygodnie temu na łamach naszego bloga mogliście zapoznać się z pierwszą odsłoną kącika Flash & Freeware. Dziś zgodnie z obietnicą prezentujemy Wam jego kolejną część. Tym razem obie gry, które znajdziecie poniżej zaproponowaliście do kącika Wy. Dzięki wielkie za to!

Dwa tygodnie temu na łamach naszego bloga mogliście zapoznać się z pierwszą odsłoną kącika Flash & Freeware. Dziś zgodnie z obietnicą prezentujemy Wam jego kolejną część. Tym razem obie gry, które znajdziecie poniżej zaproponowaliście do kącika Wy. Dzięki wielkie za to!

  1. Gra "Flash" - Rumble Town Racing, link do gry podrzucił Radek - dzięki!

Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie jest to typowa "flashówka", bowiem gra wykorzystuje technologię Adobe Shockwave, ale tytuł ten jest na tyle dobry, że nie sposób tu o nim nie wspomnieć.

*Rumble Town Racing *to bardzo rozbudowana gra wyścigowa odbywająca się w mieście. Do wyboru mamy kilka typów wyścigów (na przykład zwykłe ściganie się z kilkoma rywalami czy pogoń za autem przeciwnika). Jak już wspomniałem tytuł umiejscowiony jest w mieście, więc w wyścigach bardzo często skutecznie przeszkadzać nam będą samochody należące do osób, które nie biorą udziału w rywalizacji.

380785597138543516

Wraz z postępami w grze zarabiamy pieniądze. Za nie możemy "dobajerować" nasz pojazd (na przykład kupić spoiler bądź podświetlenie samochodu), a z czasem kupić również kolejne, lepsze auta. Mocną stroną Rumble Town Racing jest również grafika, która jak na grę tego typu prezentuje się świetnie.

Jeśli chodzi o wady, to moim zdaniem dość poważną jest zbyt wysoki poziom trudności. Dla osób, które nie grają zbyt wiele w gry wyścigowe zwyciężanie nawet na poziomie łatwym będzie sporym wyzwaniem. Jeśli jednak macie trochę doświadczenia w tej dziedzinie, to *Rumble Town Racing *powinno zapewnić Wam sporo frajdy.

  1. Gra Freeware - Cave Story, link do gry podrzucił Piotr - dzięki!

W grze Cave Story rozgrywka opiera się na rozmowach z innymi postaciami, wykonywaniu prostych zadań, elementach platformowych oraz walce. Inaczej mówiąc mamy tu do czynienia z darmowym miksem gry przygodowej, akcji i platformówki. W przypadku tego tytułu nie napiszę ani słowa o fabule, bowiem jak na grę freeware jest ona dość rozbudowana i naprawdę warto samemu się z nią zapoznać.

380785597138871196

Zresztą całą grę należy uznać za rozbudowaną. Widać, że została ona dopieszczona. Jako przykład warto podać bronie - jest ich sporo, a ponadto wraz z zabijaniem przeciwników i zdobywaniem dzięki temu doświadczenia ulepszamy je. Tym, co może się nie podobać niewątpliwie jest grafika. Tytuł ma dość oldschoolową oprawę wizualną. Aczkolwiek muszę przyznać, że z czasem można się do niej spokojnie przyzwyczaić.

To już koniec, kolejne Flash & Freeware pojawi się u nas za dwa tygodnie. Na koniec zachęcam do wysyłania maili z propozycjami gier na maciej@grrr.pl (w pole temat najlepiej wpisać Flash & Freeware). Proponowane przez Was tytuły są przeze mnie testowane, a najlepsze z nich pojawiać się będą w kolejnych odsłonach Flash & Freeware na GRRR.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)