Flickr udostępnił nową, rewolucyjną wyszukiwarkę zdjęć

Flickr udostępnił nową, rewolucyjną wyszukiwarkę zdjęć
05.08.2009 13:46
flickr-logo
flickr-logo
Andrzej Biernacki
Andrzej Biernacki

Flickr to jeden z największych w światowej sieci katalogów zdjęć. Jego twórcy udostępnili właśnie użytkownikom nową wyszukiwarkę zdjęć. Oferuje ona wygodny widok miniatur - najechanie kursorem myszy na jakąś fotografię wywołuje szczegóły.

to jeden z największych w światowej sieci katalogów zdjęć. Jego twórcy udostępnili właśnie użytkownikom nową wyszukiwarkę zdjęć. Oferuje ona wygodny widok miniatur - najechanie kursorem myszy na jakąś fotografię wywołuje szczegóły.

Dotychczas we Flickrze wyniki wyszukiwania były wyświetlane w formie prostej listy, którą można było posortować wybierając kryterium daty czy zgodności. Teraz ten widok jest nadal dostępny, ale jako opcja. Standardowo użytkownik widzi kilkadziesiąt rozproszonych po stronie miniaturek.

Są one oczywiście w pełni interaktywne i dynamiczne. Najechanie na jakąś kursorem myszy powoduje załadowanie się pływającego okna z powiększeniem, informacjami na temat autora, liczby wyświetleń czy komentarzy. Im ktoś ma większy monitor tym więcej wyników zobaczy na ekranie.

Do tego doszedł jeszcze inny tryb przeglądania zdjęć - pokaz slajdów. Dzięki niemu użytkownik może obejrzeć zdjęcia w trybie pełnoekranowym. Nadal ma dostęp do miniatur, które są wyświetlane przy dolnym brzegu ekranu.

Rozbudowano również samą wyszukiwarkę. Internauta jest w stanie przeglądać wszystkie fotografie, albo tylko te zrobione przez niego samego lub jego znajomych. Przeniesiono tu pewne opcje znane z zaawansowanego modułu indeksującego w starej wersji witryny (np. uproszczono wyszukiwanie zdjęć wydanych na licencji Creative Commons).

Źródło: TechCrunch

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)