Gadżetomania na polskiej premierze Asus Zenbook

Strona głównaGadżetomania na polskiej premierze Asus Zenbook
10.11.2011 11:39
Gadżetomania na polskiej premierze Asus Zenbook
Mariusz Kamiński
Mariusz Kamiński

W świetle kolorowych laserów, przy akompaniamencie muzyki orientalnej i w towarzystwie tancerzy z wachlarzami pojawił się długo oczekiwany pretendent do tytułu króla ultrabooków - Asus Zenbook. Oto relacja z imprezy i kilka przemyśleń.

W świetle kolorowych laserów, przy akompaniamencie muzyki orientalnej i w towarzystwie tancerzy z wachlarzami pojawił się długo oczekiwany pretendent do tytułu króla ultrabooków - Asus Zenbook. Oto relacja z imprezy i kilka przemyśleń.

Wnikliwi obserwatorzy rynku już dawno zauważyli, że firma Intel stara się wydrzeć spory kawałek technologicznego tortu gwałtownie rozszerzającemu się sektorowi tabletów. Procesory ARM stają się powoli solą w oku korporacji z Santa Clara, a narastająca rywalizacja pomiędzy ultrabookami i tabletami woła o agresywny marketing i zdecydowane działania.

Takie działania były doskonale widoczne na polskiej premierze Asus Zenbook w warszawskim studiu fotograficznym Pin-Up, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć zachwycający taniec z wachlarzami okraszony pokazem laserów i poczęstunkiem. Po krótkiej prezentacji udało nam się zadać kilka pytań Adamowi Żelazko - specjaliście od marketingu ASUS, oraz Bartoszowi Jeziorańskiemu - country menadżerowi ASUS Polska. Zapraszam do obejrzenia relacji poniżej.

Gadżetomania na ASUS Silver Night

Asus Zenbook to niezwykle odważny i na pierwszy rzut oka udany krok w stronę użytkowników ceniących sobie mobilność i wydajność zamkniętą w tradycyjnej formie notebooka. Zenbook to przede wszystkim produkt dla osób nieprzekonanych do ekranów dotykowych i jednocześnie mających dosyć wielkich i ciężkich laptopów, które, będąc owocem zgniłego kompromisu, nie są ani wydajne, ani mobilne.

W ultrabookach króluje Intel. Za moc obliczeniową w Zenbookach odpowiada rodzina procesorów Intel Core i3, i5 oraz i7. Pamięć RAM to kości DDR3 1333 MHz, które goszczą we wszystkich modelach, jedyna różnica to jej ilość - od 2 do 4 GB. Twardy dysk to SATA III SSD (64G/128G/256G), obecnie standard w tego rodzaju sprzęcie. Wrażenie robi czas wyjścia ze stanu uśpienia - 2 sekundy. Biorąc pod uwagę, że jest to Windows 7, to jest to chwalebny wynik. Urządzenie będzie dostępne z ekranami o przekątnej 11.6 oraz 13.3.

Dopełnieniem pozytywnego wizerunku Zenbooka jest niesamowicie wygodna klawiatura typu Chiclit oraz głośniki Bang & Olufsen ICEpower SonicMaster - nie dostarczą one co prawda fantastycznych wrażeń, ale i tak zaskoczą swoją dynamiką. Słabą stroną tego ultramobilnego urządzenia jest karta graficzna Intel® HD Graphics, która nie szokuje osiągami. Pamiętajmy jednak, że w przypadku tego typu urządzeń nie chodzi o fantastyczną grafikę w grach. Jeszcze...

Według naszych informacji cena najtańszego modelu będzie wynosić około 3000 zł.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)