Gadżetomania oficjalnym partnerem medialnym imprezy UX Poland

Gadżetomania oficjalnym partnerem medialnym imprezy UX Poland

Gadżetomania oficjalnym partnerem medialnym imprezy UX Poland
Blomedia poleca
09.04.2013 16:45, aktualizacja: 13.01.2022 12:08

Już 17 i 18 kwietnia w warszawskim Kinie Praha odbędzie się największa w centralnej Europie konferencja poświęcona tematyce user experience, interakcji człowiek-komputer oraz architekturze informacji - UX Poland. Gadżetomania objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Już 17 i 18 kwietnia w warszawskim Kinie Praha odbędzie się największa w centralnej Europie konferencja poświęcona tematyce user experience, interakcji człowiek-komputer oraz architekturze informacji - UX Poland. Gadżetomania objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Polish IA Summit czy UX Poland?

Konferencja UX Poland powstała na bazie organizowanej w poprzednich latach konferencji Polish IA Summit, w której w ciągu trzech lat wzięło udział ponad 600 osób z ponad 100 firm oraz ponad 70 prelegentów z kraju i zagranicy.

Zwiększająca się z roku na rok potrzeba rozwoju wiedzy dotyczącej użyteczności oraz doświadczeń użytkowników zaowocowała utworzeniem Projektu UX Poland. Jego główne cele to promocja, ewangelizacja oraz edukacja skierowana zarówno do osób początkujących, jak i profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem.

"UX Poland to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie tematyką user experience w naszym kraju" - mówi Wiesław Kotecki, organizator konferencji. "Po trzech latach tworzenia największej konferencji IA/UX w centralnej Europie - Polish IA Summit - postanowiliśmy rozwinąć obszar działań i stworzyć projekt, który tematyką znacznie wykracza poza architekturę informacji, stanowiąc główne i najważniejsze źródło wiedzy na temat doświadczeń użytkownika. W tym roku wraz z IAI zorganizowaliśmy World IA Day, organizujemy UX Poland i będziemy wspomagać organizacyjnie lokalne konferencje World Usability Day, które już od kilku lat odbywają się w całej Polsce. W najbliższym czasie uruchomimy również stronę internetową z materiałami z dotychczasowych konferencji".

Co będzie się działo?

Podobnie jak w poprzednich edycjach zaproszono największych światowych ekspertów od użyteczności.

Wśród ciekawych gości wystąpią polskie i zagraniczne gwiazdy UX, które rozwijały projekty światowych marek, ale również świetnie zapowiadające się start-upy. W warszawskim Kinie Praha zobaczymy między innymi: Chrisa Chandlera z Walt Disney Parks, który opowie o wnoszeniu magii do świata online, Billa W. Scotta z PayPal, który przybliży temat wdrożeń Lean UX, a także Josha Paytona z Huge, Raviego Mynampaty z Harvard Business School, Jeroena Razouxa Schultza z TomTom czy Iris Cremers z KLM. Wystąpi także Iann Fenn z Chopstix Media, który zanim rozpoczął współpracę z takimi brandami, jak: BP, Virgin Media, UKTV, BBC Worldwide, dał się poznać jako producent radiowy i komik.

W puli polskich wystąpień będzie równie interesująco. Do najciekawiej zapowiadających się polskich prelekcji niewątpliwie należy wystąpienie Michała Panowicza, który opowie o nowym obliczu mBanku. Równie ciekawie zapowiadają się wystąpienia Macieja Bartosiewicza i Marcina Malickiego, którzy opowiedzą o wdrażaniu projektów w sektorze publicznym. Magdalena Plichta i Joanna Sieniawska będą mówiły o projektowaniu usług telekomunikacyjnych dla najmłodszych. To tylko początek długiej listy wystąpień polskich ekspertów.

Łącznie w ciągu dwóch dni uczestnicy będą mogli poznać wiedzę opierającą się na doświadczeniu ponad 30 polskich i zagranicznych największych specjalistów UX.

Dlaczego warto?

Organizowane w kwietniu UX Poland to jedyne wydarzenie w Polsce umożliwiające spotkanie się z ekspertami z całego świata UX. To wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu i czasie spotkać ludzi nauki i praktyków pracujących w różnych środowiskach i obszarach zainteresowań zawodowych: od projektowania interakcji, user experience, architektury informacji, systemów IT po przedstawicieli e-commerce, telekomów, sieci społecznościowych, wydawców portali oraz start-upów technologicznych.

Można dowiedzieć się z pierwszej ręki o wdrożeniach UX realizowanych przez ekspertów w największych światowych firmach.

UX Poland to konferencja pozwalająca na zdobycie wiedzy o największych światowych projektach UX oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy we własnych przedsięwzięciach.

Konferencja organizowana jest przez Uselab, przy współpracy CHI Polska.

Więcej na temat imprezy dowiecie się z jej oficjalnej strony internetowej.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)