Gadżetowy Informator Rynkowy (16.08 – 23.08)

Strona głównaGadżetowy Informator Rynkowy (16.08 – 23.08)
23.08.2009 14:00
Gadżetowy Informator Rynkowy (16.08 – 23.08)
Artur Starzyk
Artur Starzyk

Zgodnie z przewidywaniami sezon ogórkowy dobiega końca. Coraz więcej dzieje się na polskim rynku, coraz więcej informacji prasowych wpada pod nasze strzechy. W prawdzie tematem przewodnim w tym tygodniu były różnego rodzaju targi oraz zdobyte nagrody to nie przeszkodziło mi to w wyselekcjonowaniu dla was dziewięciu nowych premier. Do wyboru do koloru, tanio i drogo. Każdy znajdzie cos dla siebie. Zapraszam do lektury.

bEUHJmet

Zgodnie z przewidywaniami sezon ogórkowy dobiega końca. Coraz więcej dzieje się na polskim rynku, coraz więcej informacji prasowych wpada pod nasze strzechy. W prawdzie tematem przewodnim w tym tygodniu były różnego rodzaju targi oraz zdobyte nagrody to nie przeszkodziło mi to w wyselekcjonowaniu dla was dziewięciu nowych premier. Do wyboru do koloru, tanio i drogo. Każdy znajdzie cos dla siebie. Zapraszam do lektury.

QuickStart GBC

Pamiętam, że na uczelni strasznie zazdrościliśmy studentom, którzy mieli laminowane notatki. W prawdzie sama laminacja nie jest czymś strasznie drogim, ale sam fakt, ze komuś się chciało to robić już wzbudzał powszechne zainteresowanie. Każdy chciał pożyczyć tak zabezpieczone notatki.  W dobie najnowszych technologii nie jesteśmy skazani na biura ksero, wystarczy zaopatrzyć się w domowy sprzęt marki GBC i można szpanować!

laminarka
laminarka

Modele laminatorów GBC zalaminują wydrukowane fotografie chroniąc je tym samym przed: zalaniem, promieniowaniem UV, wilgocią oraz innymi uszkodzeniami, a przede wszystkim skutkami upływu czasu. Kolorystyka zdjęcia pozostanie nienaruszona na długie lata, a całość zachowa estetyczny wygląd. Wybrane modele laminatorów GBC laminują formaty do A3. Oprócz zdjęć, urządzenia GBC pomogą zabezpieczyć także wiele innych przydatnych informacji zachowanych na papierze jak np.: ważne dokumenty, ulubione przepisy kulinarne, dyplomy, certyfikaty, czy dziecięce prace plastyczne. GBC do laminacji fotografii szczególnie poleca modele laminatorów QuickStart: H320 i H420. W tych urządzeniach została zastosowana technologia SureFlow. Dzięki niej fotografia nie blokuje się w rolkach laminacyjch. Ponadto laminatory QuickStart H320 i QuickStart H420 wyposażono w bezpieczne lampy halogenowe, które nagrzewają urządzenie w rekordowo krótkim czasie.

bEUHJmev

Cena: QuickStart H320 (699 zł), QuickStart H420 (849 zł)

BLOW GPS70Rbt

W firmie Blow Car System nie zasypują gruszek w popiele. Taśma produkcyjna jest gorąca, co rusza pojawiają się nowe modele nawigacji. Tym razem uraczono nas informacją prasową o egzemplarzu przeznaczonym dla samochodów ciężarowych oraz TIR’ów. Wiadomo, że duży może więcej, dlatego też ekran o przekątnej siedem cali powinien załatwić sprawę!

381858077567893226

Największym atutem BLOW GPS70Rbt jest dotykowy ekran TFT-LCD o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 480x234 pikseli. Ogromny wyświetlacz nie tylko pozwala na lepszą prezentację map i wyznaczonej trasy, lecz także pozostawia więcej miejsca na dodatkowe informacje o zbliżającym się manewrze, odległości do celu czy czasie trwania podróży. Ekran 7 cali to również większa swoboda montażu nawigacji w pojazdach o przestronnym wnętrzu. Nawigacja BLOW GPS70Rbt dostępna jest wraz z AutoMapa. W najnowszej wersji tego popularnego programu pojawiła się funkcja, która przynosi jeszcze jedną korzyść dla pojazdów wagi ciężkiej - możliwość uwzględnienia ograniczeń dla samochodów ciężarowych, czyli wymiarów, wagi i nacisku na oś. Dzięki temu nie zdarzy się, że trasa zostanie wyznaczona pod zbyt niskim wiaduktem lub wymagać będzie zawracania w wąskiej uliczce. Za sprawne działanie nawigacji odpowiada procesor Centrality Atlas 400 MHz oraz ceniony układ GPS SiRF STAR III, który zdobył renomę dzięki swojej dokładności i zdolności do szybkiego wyznaczenie pozycji. Kierowcy dużych samochodów docenią także możliwość podłączenia do  GPS70Rbt kamery cofania, ułatwiającej parkowanie i manewrowanie w trudnych miejscach.

bEUHJmeB

Cena: od 645,00 zł do 969,90 zł.

Kupisz w: Ceneo.pl

Philips SoundBar

Ostatnimi czasy bardzo modne stało się łączenie funkcjonalności dwóch urządzeń. Wystarczy połączyć obsługę iPoda z kinem domowym, aby otrzymać wyjątkowe urządzenie dostarczające zarówno muzyki w systemie 5.1 jak również doskonałego obrazu wyświetlanych filmów w domowych pieleszach. Jeśli szukaliście takiego zestawu to możecie już przestać szukać!

381858077568286442

Nowy zestaw kina domowego Philips SoundBar z technologią Ambisound posiada wszystkie komponenty zestawu kina domowego, łącznie z odtwarzaczem Blu-ray o wysokiej rozdzielczości oraz dodatkową stacją dokowania dla iPoda – a wszystko to w jednym urządzeniu. W porównaniu z poprzednimi modelami w zestawie zmieniono umiejscowienie głośników. W efekcie SoundBar zapewnia szerszą scenę dźwiękową, a głośniki z miękką kopułką zwielokrotniają wrażenie „zanurzenia w dźwięku”. Zintegrowany w zestawie odtwarzacz Blu-ray zapewnia ostre obrazy w pełnej rozdzielczości (Full HD 1080p), natomiast funkcja BD-Live pozwala na bezpośredni dostęp do dodatkowych materiałów filmowych umieszczonych w internecie. Przyciski kontrolne umieszczone na ekranie dotykowym pozwalają intuicyjnie kontrolować funkcje odtwarzania i głośności, natomiast eleganckie wykończenie zestawu w aluminium i szkle doskonale pasuje do salonu w każdym domu. Nowy zestaw Philips SoundBar z funkcją Ambisound jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej (HTS8160B) i białej (HTS8161B).

bEUHJmeC

Cena: 5999 zł

Kupisz : od września 2009

Zegarek Lorus 2

Zegarek bardzo często nie jest postrzegany jako element ubioru. Wszyscy widzimy w nim raczej elektroniczny gadżet. Szkoda, bo przecież tak jak żołnierz nie może obejść się bez karabinu, tak prawdziwy dżentelmen w dobrze skrojonym garniturze nie może wyjść na bankiet bez eleganckiego zegarka. Być może zainteresuje Was najnowsza kolekcja zegarków Lorus, która dopiero co trafiła do salonów Time Trend. Eksperci prognozują, że urządzenie stanie się niekwestionowanym bestsellerem tego roku. Dlaczego?

381858077568679658

Odpowiedź jest prosta. Ten klasyczny zegarek spełnia wszystkie wymogi, którym powinien sprostać czasomierz. Masywną kopertę zaprojektowano w prostokątnym kształcie i w całości wykonano ze stali szlachetnej. Klasyczny design przełamuje rzadko spotykana w zegarkach i po raz pierwszy obecna w marce Lorus podwójna tarcza. Za sprawą dwóch mechanizmów możemy ustawić dwa dowolne czasy z różnych sfer czasowych.  To funkcja szczególnie przydatna dla podróżujących poza granice Europy. Dzięki niej, po nastawieniu zegarka w każdej chwili mamy widoczną różnicę godzin, jaka dzieli miejsce aktualnego pobytu od naszych rodzinnych stron. Zegarek dodatkowo wyposażono w datownik.  Kopertę czasomierza zintegrowano ze skórzanym czarnym paskiem, przeszytym białymi nitkami.

bEUHJmeD

Cena: 245 zł

SAPPHIRE HD 4770

Znana Wam (pisaliśmy o niej w zeszłym tygodniu) firma SAPPHIRE wprowadza na rynek nową wersje karty graficznej HD 4770 wyposażoną w chłodzenie zaprojektowane przez firmę Arctic Cooling. Dodatkowo, od wersji referencyjnej karta SAPPHIRE różni się bogatszym zestawem złącz. Tylni panel karty został bowiem wyposażony w wyjścia: HDMI, VGA oraz DVI.

381858077569072874

Nowa karta graficzna SAPPHIRE została wyprodukowana w 40nm procesie technologicznym, co oznacza zmniejszenie ilości pobieranej energii. Umożliwia to osiągnięcie wyższej częstotliwości taktowania rdzenia graficznego oraz zmniejszenie ilości wydzielanego ciepła. Maksymalna ilość pobieranej energii przez HD 4770 wynosi 80 W, ale zwykle jest mniejsza dzięki dynamicznemu zarządzaniu energią. Zapas mocy możliwej do osiągnięcia poprzez overclocking jest duży ze względu na niższy proces technologiczny, a nowe chłodzenie zaprojektowane przez firmę Arctic Cooling dba o niskie temperatury pracy i niewielki poziom generowanego hałasu. Karta graficzna SAPPHIRE HD 4770 została wyposażona w 640 procesorów strumieniowych (dwa razy więcej niż jej poprzedniczki ze średniej półki cenowej) pracujących z prędkością 750 MHz i korzysta z 512 MB szybkiej pamięci GDDR5, taktowanej efektywną prędkością 3200 MHz. Karty graficzne HD 4770 w pełni korzystają z dobrodziejstw technologii DirectX 10.1 podnoszącej jakość obrazu i wydajność obsługiwanych gier.

bEUHJmeE

Cena: 419 zł (sugerowana przez producenta)

Kupisz w: Ceneo.pl

NETGEAR UTM ProSecure

Wszyscy wiemy jak ważne są profesjonalne zabezpieczenia przed wirusami i atakami zewnętrznymi. Utrata danych zgromadzona na dysku domowego komputera ma się nijak do tajemnic skradzionych z komputerów firmowych. Firma NETGEAR wychodzi więc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom i kieruje nową serię urządzeń zabezpieczających UTM ProSecure do wszystkich grup przedsiębiorstw, w zależności od potrzeb i wymagań.

381858077569466090

Równolegle z pojawieniem się technologii Web 2.0 oraz rosnącą popularnością wymiany danych i informacji w Internecie, pojawiają się kolejne zagrożenia dla sieci firmowych. Oprócz standardowych wirusów, zagrożenie niesie niepożądana korespondencja czy zewnętrzne ataki sieciowe. Dostępne technologie zabezpieczające często nie są skuteczne bądź ograniczane są przez administratorów, aby sieć nie traciła na wydajności. Zatem rozsądnym i praktycznym rozwiązaniem jest ochrona sieci i cennych danych, znajdujących się na dyskach, za pomocą zewnętrznego urządzenia. Seria UTM ProSecure składa się z dwóch modeli: UTM 10 oraz UTM 25, które różnią się między sobą zdolnością obsługi określonej liczby komputerów jednocześnie: UTM 10 przeznaczony jest dla mniejszych firm, może obsłużyć maksymalnie 15 urządzeń, natomiast UTM 25 współdziała doskonale z 30 komputerami. Urządzenia zaopatrzone są również w najnowszą technologię, co jest efektem współpracy NETGEAR z liderami rynku zabezpieczeń: Commtouch, Mailshell i Sophos. Dysponują ponadto opatentowaną przez NETGEAR technologię skanowania strumieniowego.

Cena: 500 dolarów + VAT

JetFlash V70

Nie wiem z czego to wynika, ale nadal najpopularniejszym sposobem przenoszenia danych z komputera na komputer jest pendrive. Nie korzystamy z opcji Bluetooth, nie używamy kabli szeregowych. Większość z nas woli nagrać dane na pamięć przenośną. Trzeba jednak uważać, urządzenia te są podatne na czynniki zewnętrzne takie jak upadek, zachlapanie czy zabrudzenie. Zasada ta nie ma jednak zastosowania w momencie posiadania JetFlash V70.

pendrive
pendrive

W przeciwieństwie do standardowych pendrivów posiadających obudowy wykonane z plastiku lub aluminium, TRANSCEND proponuje rozwiązanie wykonane z przyjaznej środowisku gumy. Miła w dotyku, silikonowa powłoka chroni urządzenie przed wstrząsami oraz zmiennymi warunkami pogodowymi. Dodatkowo, osłonka wtyczki USB jest przymocowana do reszty urządzenia co zapobiega jej zgubieniu. Dla potwierdzenia wytrzymałości JetFlash V70 przeszedł rygorystyczne testy wojskowe na odporność na skutki upadku (MIL-STD 516.5-Transit Drop). TRANSCEND JetFlash V70 łączy w sobie atrakcyjny, sportowy design z wyjątkową wytrzymałością co czyni go idealnym dla osób prowadzących aktywny styl życia. Obecnie urządzenie dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych podzielonych w zależności od pojemności – czerwony 16 GB, pomarańczowy 8 GB i 4 GB fioletowy.

Cena: 16 GB (149 zł), 8 GB (74 zł), 4 GB  (39 zł)

Kupisz w: Skapiec.pl

BLOW CD/MP3 AVH-7402

Firma Blow Car System oprócz tego, że zajmuje się produkcją nawigacji samochodowych, produkuje również radia idealne dla kierowców. Czasami jednak, przedstawiane w informacjach prasowych produkty nie są specjalnie wyjątkowe. Czy przymiotnikiem wyjątkowy można określić  radio samochodowe które obsługuje płyty CD oraz pliki mp3?

381858077570252522

Radio BLOW  AVH-7402 pozwala na odbiór częstotliwości FM i AM, oraz zapis w pamięci urządzenia do 30 ulubionych kanałów. Odtwarzacz płyt czyta muzykę z krążków CD, CDR i CDRW, a pliki muzyczne w formatach MP3 i WMA można odtwarzać z dodatkowego nośnika – pendrive'a lub karty pamięci SD/MMC. BLOW AVH-7402 pozwala także na podłączenie zewnętrznych źródeł dźwięku za pomocą złącza AUX. Obsługę urządzenia ułatwia wyraźny wyświetlacz, wygodne przyciski z niebieskim podświetleniem oraz wielofunkcyjny pilot. Bezpieczeństwo zestawu zapewnia odłączany panel. Moc wyjściowa urządzenia wynosi 4 x 45W. Standardowe wymiary ułatwiają montaż w każdym samochodzie.

Cena: 299 zł

Kupisz w:[url=http://e-lectro.pl/pl/blow-cd-mp3-avh-7402.html] e-lectro.pl

[/url]

Iomega StorCenter Pro ix4-200r NAS Rackmount Server

Przegląd tego tygodnia kończymy na bardzo drogim urządzeniu, które z pewnością nie nadaje się do domowego użytku. Jeśli jednak jesteś właścicielem dużej firmy i szukasz dobrego serwera to obyć może zainteresuje cie oferta firmy Iomega. Serwer NAS, działający pod kontrolą wydajnego systemu EMC® LifeLine™ pozwala małym i średnim firmom współdzielić pliki, zapewnić szybki transfer danych, współdziałanie międzyplatformowe i funkcjonalność klasy enterprise.

381858077570711274

Nowy StorCenter Pro ix4-200r może być wyposażony w dyski o pojemności do 4TB* dostępne przez sieć. Urządzenie pozwala współdzielić i chronić dane, łącznie z danymi aplikacji, plikami mediów, archiwami i innymi plikami cyfrowymi. Czterodyskowy serwer rackowy NAS oferuje zaawansowane funkcje, jak np. dostęp z poziomu bloków iSCSI, różne konfiguracje RAID, wsparcie kwot katalogów, obsługę ramek typu jumbo, obsługę Windows Active Directory, zdalny dostęp i zarządzanie, obsługę kamer IP i jako pierwszy w swojej kategorii cenowej certyfikat VMware® Ready, konieczny do procesów wirtualizacji. Po zaledwie czterech kliknięciach myszką ix4-200r jest gotowy do pracy z dowolnym komputerem w sieci. Zarządzanie ix4-200r odbywa się poprzez przyjazny interfejs sieciowy dostępny w jednym z 11 języków. Użytkownicy mają dostęp do plików, archiwów i drukarek z dowolnego sieciowego komputera PC, stacji roboczej z Linuksem lub Macintosha.  Wszystkie cztery dyski SATA II ix4-200r mogą być wymieniane podczas pracy urządzenia, ułatwiając znacznie obsługę. Gniazdo Gigabit Ethernet i wysoko wydajna architektura serwera pozwala zaoferować małym przedsiębiorstwom urządzenie o łatwym i bezpiecznym dostępie do danych. Serwer StorCenter Pro ix4-200r zapewnia archiwizację oraz ochronę danych dla dowolnej liczby komputerów stacjonarnych i notebooków za pośrednictwem zintegrowanego oprogramowania EMC Retrospect® Express.

Cena: 1 549,00 EURO + VAT

Kupisz w: go.iomega.com

Udostępnij:
bEUHJmeF
Komentarze (0)
bEUHJmfr