Gadżetowy Informator Rynkowy (2.08 - 16.08)

Gadżetowy Informator Rynkowy (2.08 - 16.08)

Gadżetowy Informator Rynkowy (2.08 - 16.08)
Artur Starzyk
17.08.2009 10:30, aktualizacja: 14.03.2022 11:47

Na początku należy się Wam wyjaśnienie. Z powodu zbyt małej liczby informacji prasowych, informator nie pojawił się tydzień temu na łamach Gadżetomanii. Dzisiejszy wpis zawiera zestawienie najciekawszych premier na polskim rynku z dwóch ostatnich tygodni. Wybrałem moim zdaniem najciekawsze z nich.  Mam nadzieje, że nadchodzący tydzień okaże się bardziej owocny. Wszak sezon urlopowo – wakacyjny dobiega pomału do końca. Zapraszam do lektury.

Na początku należy się Wam wyjaśnienie. Z powodu zbyt małej liczby informacji prasowych, informator nie pojawił się tydzień temu na łamach Gadżetomanii. Dzisiejszy wpis zawiera zestawienie najciekawszych premier na polskim rynku z dwóch ostatnich tygodni. Wybrałem moim zdaniem najciekawsze z nich.  Mam nadzieje, że nadchodzący tydzień okaże się bardziej owocny. Wszak sezon urlopowo – wakacyjny dobiega pomału do końca. Zapraszam do lektury.

Logitech Gaming Mouse G500

Firmy zajmujące się produkcją myszek komputerowych, za wszelką cenę starają się o zyskanie miana producenta przyjaznego dla profesjonalnych graczy. Konkurencja jest dość duża, a modele dedykowane graczom zazwyczaj sprzedają się lepiej, aniżeli modele biznesowe. Taką taktykę stosuje również Logitech, który najnowszy model Gaming Mouse G500 przedstawia jako idealny dla środowiska graczy World of Warcraft i Call of Duty.

Obraz

Logitech Gaming Mouse G500 to następca popularnego modelu Logitech G5 Laser Mouse. Laser nowej generacji gwarantuje precyzyjne śledzenie, przy prędkości ruchu do 419 cm na sekundę oraz przyspieszeniu wynoszącemu 30 gs. Ponadto, mysz umożliwia bieżącą kontrolę rozdzielczości lasera od 200 do 5700 dpi. Dzięki temu gracz może swobodnie dostosować ją od sytuacji w grze, bez konieczności przerywania akcji (po zainstalowaniu oprogramowania Logitech® Gaming Software rozdzielczość może być zmieniana co 100 dpi). Port full-speed USB zapewnia szybki transfer danych, tak więc G500 pracuje płynnie i reaguje bez opóźnień na najmniejszy ruch. Aby dodatkowo zwiększyć wygodę graczy, myszy Logitech Gaming Mouse G500 nadano anatomiczny kształt, umożliwiający wygodne ułożenie kciuka oraz małego palca. „Bojowy" charakter Logitech Gaming Mouse G500 podkreśla surowe, stylizowane  na kutą stal wykończenie.

Cena: 329 zł

Kupisz w:  Europejską premierę zapowiedziano na wrzesień.

Radio BLOW CD/DVD AVH-8706

Każdy kierowca, wcześniej lub później do swojego samochodu dokupuje radio. Podróże z muzyką lub ulubioną stacją radiową są o niebo przyjemniejsze. Idealne połączenie dwóch pasji. Czy można oczekiwać czegoś więcej? Tak! Zamiast muzyki i radia można chcieć oglądać telewizję lub filmy DVD. Firma BLOW Car System zaprezentowała właśnie multimedialny odtwarzacz samochodowy AVH-8706. Całkiem fajna sprawa dla pasażerów.

Obraz

BLOW CD/DVD AVH-8706 to zestaw, który ożywi najdłuższą nawet podróż. Radio FM/AM z funkcją RDS i pamięcią do 30 stacji sprawia, że kierowca może w każdej chwili odsłuchać lokalne wiadomości oraz posłuchać muzyki. Urządzenie wyposażone jest w odtwarzacz płyt CD i DVD-Audio, obsługuje także utwory w formatach MP3 i WMA. Dzięki złączu USB i czytnikowi SD/MMC, pliki audio i wideo można odsłuchiwać bezpośrednio z pen-drive'a lub z karty pamięci. Dłużącą się podróż skróci pasażerom funkcja kina domowego - BLOW CD/DVD AVH-8706 czyta płyty DVD-Video, VCD i SVCD, a także pliki DivX, MPEG4 i MP4. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany tuner telewizji analogowej. Po podłączeniu zewnętrznej anteny BLOW CD/DVD AVH-8706 pozwala na oglądanie programów telewizji naziemnej, a 10 ulubionych kanałów można zapisać w pamięci urządzenia. Filmy DVD i programy TV mogą być oglądane na wbudowanym ekranie, jak również na ekranie zewnętrznym. Jego podłączenie umożliwia kompozytowe wyjście wideo. BLOW CD/DVD AVH-8706 posiada również wyjście na subwoofer. Funkcją, przydatną dla kierowców dużych samochodów, jest obsługa kamery cofania. Dzięki niej parkowanie w trudnych warunkach jest łatwiejsze, co pozwala uniknąć stłuczki. By skorzystać z kamery cofania należy jedynie wybrać tryb Back View z menu radia. Obraz wyświetlany jest wówczas na wbudowanym ekranie LCD lub zewnętrznym.

Cena: 700 zł

Kupisz w:  Radar.pl lub na w sieci sklepów na terenie całego kraju.

Kingston SSDNow V+

Wystarczy powiedzieć dwa słowa: Pamięć i Kingstone, aby było jasne, że rozmawia się o produktach najwyższej klasy. Światowy lider produktów pamięciowych wzbogacił swoją ofertę o nowe dyski. Urządzenia doskonale nadają się do budowy nowych systemów oraz rozbudowy działających już maszyn.

Obraz

Kingston stale uzupełnia rodzinę półprzewodnikowych dysków SSDNow o produkty i rozwiązania dla szerokiego spektrum odbiorców i zaspokajające zróżnicowane potrzeby w przetwarzaniu danych. Systemy operacyjne zainstalowane na nowych dyskach Kingston SSDNow serii V+ wyraźnie zyskają na wydajności, dzięki bardzo wysokiemu współczynnikowi przetwarzania danych IOPS (IOPS – input and output operations per second), wynoszącemu do 6300K przy odczycie (przypadkowy 4K) i do 291K przy zapisie (przypadkowy 4K). Szybkość odczytu danych dla dysku Kingston SSDNow serii V+ wynosi do 220 MB/s, zaś szybkość zapisu danych do 180 MB/s. V+ wynosi do 220 MB/s, zaś szybkość zapisu danych do 180 MB/s. Nowe dyski Kingston SSDNow serii V+ są obecnie dostępne w pojemności 64 GB (tylko w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie), zaś we wrześniu oferta zostanie uzupełniona o produkty o pojemnościach 128 GB i 256 GB. Dyski Kingston SSDNow serii V+ wyposażone są w interfejs SATA, zaś pozbawienie ich jakichkolwiek części mechanicznych sprawia, że są niezwykle odporne na wstrząsy.

Cena: 620 zł

Kupisz w:  Sklepy na terenie całego kraju.

MobileNavigator 7

Firma Navigon z pewnością należy do czołówki najlepszych producentów systemów nawigacyjnych na świecie. Działalność tego podmiotu rozparcelowana jest na wiele kierunków. Firma wydaje swoje produkty na telefony komórkowe, smartphony, urządzenia PDA czy chociażby iPhone’a. Teraz najnowsza wersja MobileNavigatora jest jeszcze bardziej skuteczna i co ciekawe, sprzedawana jest w wakacyjnej, promocyjnej cenie.

mobilenavigator7
mobilenavigator7

MobileNavigator 7 może być teraz wykorzystywany na urządzeniach z systemem Windows Mobile i ekranami o rozdzielczości WVGA, na przykład Sony Ericsson XPERIA X1 lub Samsung i900 OMNIA. Te smartphone’y z dużymi ekranami mają optymalną konfigurację umożliwiającą doskonałe wyświetlanie mapy. Użytkownicy, którzy mają telefon z systemem Symbian i kupili już oprogramowanie MobileNavigator 7 oraz używają nawigacji w trybie pieszym, także będą mogli cieszyć się ulepszonymi funkcjami. Najważniejszą jest przyspieszenie ustalania położenia urządzenia przy użyciu A-GPS (assisted GPS), dodatkowym sygnałom wysyłanym przez GPRS lub UMTS.

Cena: 79,99 EUR

Kupisz w: www.navigon.com

Kamery TCM-5311 oraz ACM-3701

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu swojego domu w dobry system monitorujący. Kamera i komputer potrafią odstraszyć nawet najbardziej zagorzałych złodziei. Nawet, jeśli monitoring nie uchroni domostwa przed kradzieżą, to jest on nieocenionym źródłem danych dla policji. Kamerki od firmy Acti wydają się być idealne dla przezornych klientów.

kamerki
kamerki

TCM-5311 to pierwsza megapikselowa kamera ACTi, w której wykorzystano przetwornik CCD - 1/3” Sony 1.25M ExviewHAD. Urządzenie może pracować również w nocy, a zastosowanie funkcji Mechanical IR Cut Filter umożliwia uzyskanie szczegółowego i czystego obrazu przy bardzo słabym oświetleniu. Oprócz standardowych kodeków MPEG-4 i MJPEG, kamerę wyposażono w bardziej wydajny kodek H.264. Umożliwia on lepszą kompresję strumienia danych bez utraty jakości obrazu oraz nadmiernego obciążania pasma. Przy maksymalnej rozdzielczości (1280x960 pikseli) TCM-5311 może pracować z prędkością 15 klatek na sekundę, co zapewnia płynność obrazu, przy zachowaniu jego dużej szczegółowości. Z kolei ACTi ACM-3701 to idealne rozwiązanie dla instalacji, w których niezbędna jest kamera, która nie tylko precyzyjnie odwzoruje monitorowany obszar, ale też będzie odporna na warunki atmosferyczne i próby dewastacji. Kamerę zamknięto w obudowie, której wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne jest imponująca. Producent  przeprowadził liczne testy wytrzymałościowe, które udowodniły, że zniszczenie urządzenia jest praktycznie niemożliwe. Uderzanie ciężką gaśnicą, długotrwałe zanurzanie w wodzie lub przechowywanie w temperaturze do -20°C nie są w stanie uszkodzić kamery.

Cena: TCM-5311 (1039,00 EUR), ACM-3701 (539,00 EUR)

Kupisz w: Partnerzy handlowi Konsorcjum FEN.

OCZ Solid 2 z kontrolerem Indilinx

Znany producent dysków SDD, firma OCZ Technology zaprezentowała nową serię produktów. Nowa linia Solid 2 wyprze z rynku starsze rozwiązania z rodziny Solid. Podstawową zaletą SSD jest brak ruchomych części. Dodatkowo, dyski te charakteryzują się krótkim czasem dostępu do danych, cichą pracą oraz dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne (powodowane np. wstrząsami w czasie pracy lub upadkiem z wysokości).

Obraz

Napędy będą oferowane w wersjach 60- i 120-gigabajtowych. Ich konstrukcja opiera się o kości NAND Flash typu MLC oraz kontroler marki Indilinx. Oferują prędkość odczytu danych na poziomie 125 MB/s. Prędkość zapisu nie powinna być niższa niż 100 MB/s (80 MB/s dla wersji 60 GB). Oba modele posiadają pamięć podręczną, której rozmiar wynosi 64 MB. Nowe produkty objęte są rozszerzoną, 36-miesięczną gwarancją producenta. Ceny nie zostały podane, jednak producent zapewnia, że nie będą wygórowane.

Cena: Brak danych

Kupisz w: Brak danych

NETGEAR WNR1000

Trzeba uczciwe przyznać, że kiedyś routery stosowały tylko wielkie firmy informatyczne. Przeciętny użytkownik nie potrzebował takiego urządzenia w domu. Teraz sprawy wyglądają zupełnie inaczej. Komputer stacjonarny, laptop, konsola do gier, telefon, telewizor – wszystkie te sprzęty potrzebują dobrego połączenia z Internetem. Z pomocą przychodzi firma Netgear i jej najnowszy produkt.

Obraz

WNR1000 to bezprzewodowy router dedykowany użytkownikom domowym. Nazwa serii N150 oznacza, że WNR1000 ma możliwość transmisji danych z prędkością 150 Mbps, co oznacza, że zaspokoi potrzeby wszystkich domowników. Router posiada oryginalną, charakterystyczną i rozpoznawalną dla marki NETGEAR opcję Push'n'Connect, dzięki której bez zbędnego ustawiania, za pomocą jednego przycisku urządzenie połączy się ze wszystkimi dostępnymi w domu komputerami. WNR1000 to router bezprzewodowy, jednak posiada on również cztery porty Fast Ethernet do połączeń kablowych. Najwyższy poziom zabezpieczeń jest już standardem dla urządzeń NETGEAR: Denial-of-Service (DoS) chroni przed atakami z zewnątrz, Wi-Fi Protected Access™ (WPA2-PSK, WPA-PSK) i WEP chronią przed dostępem do sieci przez osoby niepowołane, połączenia posiadają również technologię Wi-Fi Protected Setup™ (WPS). Sieć chroniona jest również podwójnym firewallem.

Cena: 249 zł

Kupisz w:  Nokaut.pl

SAPPHIRE HD 4650 AGP

Zazwyczaj, jak ktoś decydował się na zmianę karty graficznej okazywało się, że musi też zmienić płytę główną. Powodem były problemy ze zdobyciem dobrej karty graficznej z portem AGP. Firma Sapphire wychodzi jednak naprzeciw użytkownikom, którzy takich zmian nie lubią. Okazuje się bowiem, że płyty główne wyposażone w slot AGP x4/x8 nadal mogą być atrakcyjne dla producentów. Poznajcie nową kartę graficzną HD 4650 AGP.

radeon
radeon

HD 4650 AGP zapewnia obsługę DirectX 10.1 oraz sprzętowo wspomaga odtwarzanie wideo w jakości High Definition z płyt DVD-HD i Blu-Ray za pomocą wbudowanego dekodera UVD. Karta wspiera także procesor CPU swoją mocą obliczeniową dzięki obsłudze technologii ATI Stream™. SAPPHIRE HD 4650 AGP jest wyposażona w 320 procesorów strumieniowych, 128-bitowy kontroler pamięci i 1 GB pamięci DDR2. Rdzeń taktowany jest prędkością 600 MHz, a pamięci 800 MHz (efektywnie). Karta obsługuje pełnoekranowe wygładzanie krawędzi z 24-krotnym próbkowaniem oraz wydajne filtrowanie anizotropowe. Dzięki temu, nawet użytkownicy starszych komputerów mogą poczuć wydajność dostępną dotychczas wyłącznie dla użytkowników magistrali PCI-Express. Dwa wyjścia DVI i jedno telewizyjne pozwalają na podłączenie szerokiej gamy monitorów i wyświetlaczy. Dodatkowo, możliwe jest podłączenie telewizora HDTV poprzez przejściówkę DVI-HDMI, ale ze względu na ograniczenia magistrali AGP nie jest możliwe przesyłanie dźwięku.

Cena: 315 zł

Kupisz w: Niedługo w sprzedaży

ST550, ST500 i ST1000

Fotografować każdy lubi. Jedni robią to lepiej, innym wychodzi to gorzej. Jedni używają super profesjonalnego sprzętu, a jeszcze inni zadowalają się wbudowanym w telefon aparacikiem. Czy istnieje złoty środek? Być może odpowiedzią na to pytanie jest nowa seria cyfrowych aparatów kompaktowych firmy Samsung. Poznajcie modele ST550, ST500 i ST1000.

Obraz

Modele ST550 oraz ST500 pozwalają czerpać jeszcze więcej radości ze zdjęć i sprawiają, że fotograf w każdej chwili może stać się własnym modelem – jest to możliwe dzięki zastosowaniu systemu dwóch wyświetlaczy LCD z tyłu i… z przodu obudowy. Natomiast model ST1000 wychodzi naprzeciw najnowszym trendom, oferując użytkownikom możliwość połączenia z siecią i korzystania z rozwiązań takich jak geotagowanie, Bluetooth 2.0, DLNA oraz Wi-Fi*, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko, wygodnie i bezpośrednio podzielić się swoimi zdjęciami z gronem znajomych z serwisów społecznościowych. Nowe modele stanowią kolejny krok w ewolucji kompaktowych aparatów cyfrowych i oferują konsumentom nowatorskie możliwości w zakresie fotografii amatorskiej, wyróżniając się innowacyjnymi rozwiązaniami, przełomową technologią, łatwością obsługi i zaskakującym wzornictwem.

Cena: Brak danych

Kupisz w: Niedługo w sprzedaży

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)