Gadżety niezbędne do przetrwania ataku zombie

Gadżety niezbędne do przetrwania ataku zombie

Gadżety niezbędne do przetrwania ataku zombie
Marek Maruszczak
18.07.2011 19:00

Co ważne, wszystkie połączono ze strzelbą, zamieniając ją w śmiertelne i niezwykle praktyczne narzędzie do anihilacji żywych trupów i gotowania obiadu.

Co ważne, wszystkie połączono ze strzelbą, zamieniając ją w śmiertelne i niezwykle praktyczne narzędzie do anihilacji żywych trupów i gotowania obiadu.

Obraz

Pasją Stewarta Creeka jest konstruowanie wszelkiego rodzaju zestawów narzędzi niezbędnych do przetrwania w ekstremalnych warunkach. Na swoim koncie ma już komplety narzędzi umieszczane w breloczkach, butelkach i różnych innych pojemnikach. Po raz pierwszy jednak zajął się modyfikacją strzelby. Jako podstawa do konstrukcji zestawu posłużyła mu strzelba Mossberg 500.

Obraz

Stewart zadbał przede wszystkim o zapas amunicji niezbędny zarówno podczas walki z żywymi trupami, jak i w trakcie polowania na różne zwierzęta. W jego arsenale znalazły się trzy rodzaje amunicji w kolejności od najmniejszej do największej siły rażenia: Bird Shot, 00 Buck, Slug.

Obraz
Obraz

Niewystarczającą pojemność fabrycznego magazynka rozszerzono o dwa boczne uchwyty na amunicję. Po dokonaniu tych modyfikacji wewnątrz strzelby i na jej powierzchni mieści się 19 sztuk amunicji. Dwa mniejsze, pomarańczowe pociski, to flary sygnałowe.

Obraz

Na lufie umieszczono nóż firmy Ka-Bar wyposażony w 5-calowe ostrze. Sposób mocowania oraz dość niewielki rozmiar wybrano aby umożliwić jak najszybszy dostęp do noża.

Obraz

Poza nożem na lufie znalazło się miejsce dla latarki i wbudowanego w nią kompasu.

Obraz
Obraz

Puste wewnątrz rączki strzelby posłużyły jako pojemniki na niezbędne do przetrwania w dziczy przedmioty. Poza standardowym miejscem wewnątrz jednej rączki oraz kolby, Stewart wymienił uchwyt, służący do przeładowywania broni na wodoodporny pojemnik mieszczący zapałki, podpałkę oraz stalową wełnę.

Obraz

Górna część kolby również została zmodyfikowana i zabezpieczona żywicą epoksydową, tak aby umożliwiała szybki dostęp do stalowej wełny, przy pomocy której łatwo można rozniecić ogień.

Obraz
Obraz

Pusta kolba posłużyła za główny schowek, wewnątrz którego znalazło się miejsce dla całego zestawu przydatnych gadżetów:

 • Składana aluminiowa foremka do pieczenia
 • Worek na śmieci
 • Zestaw do łowienia ryb (żyłka, haczyki i spławiki)
 • Dwie prezerwatywy bez lubrykantu
 • Tabletki do oczyszczania wody
 • Koc ratunkowy
 • Zestaw pierwszej pomocy
 • Balsam do ust na bazie ropy naftowej
 • Gwizdek
 • Mała zapalniczka BICa
 • Drut do zakładania sideł
Obraz

Kolejną modyfikację stanowi piłka, przymocowana do jednej z rączek strzelby.

Obraz

Dodatkową funkcję pełni również pas, na którym nosimy strzelbę. Wykonano go tak, aby pomieścił 24 metry linki spadochronowej.

Obraz

Wreszcie ostatni, ale wcale nie najmniej ważny gadżet: bandana. Wśród jej licznych funkcji Stewart wymienia między innymi: maskę, filtr, bandaże, czapkę oraz awaryjny papier toaletowy.

Obraz

Jak zaznacza twórca strzelby:

[cytat]Pamiętajcie, to nie kwestia „czy”, ale „kiedy”.[/cytat]

Tą pozytywną myślą kończę również ten tekst. Jeżeli jesteście zainteresowani kosztami poszczególnych elementów opisanego zestawu, to zajrzyjcie pod ten adres.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)