Garmin zaprezentował kolejnego smartwatcha z serii MARQ. Jest niezwykle wytrzymały [WIDEO]

Garmin zaprezentował kolejnego smartwatcha z serii MARQ. Jest niezwykle wytrzymały [WIDEO]

Firma Garmin zaprezentowała nowego smartwatcha
Firma Garmin zaprezentowała nowego smartwatcha
Źródło zdjęć: © Youtube
Michał Skorupka
04.10.2019 15:06

Firma Garmin poszerzyła kolekcję swoich luksusowych smartwatchy. Model MARQ Commander został zaprojektowany tak, aby mógł być używany w wojsku. Sprzęt jest niezwykle wytrzymały, dlatego idealnie przyda się w armii.

Firma Garmin dawniej znana była przede wszystkim z nawigacji, obecnie świetnie radzi sobie również na rynku smartwatchy. Najnowszy model MARQ Commander nie jest rewolucyjny, jednak posiada kilka ciekawych i przydatnych funkcji. Ze względu na swoją wytrzymałość idealnie sprawdzi się w działaniach wojskowych, gdzie o uszkodzenia drogich urządzeń nie trudno.

Smartwatch ma bardzo lekki tytanowy korpus oraz odporne na uszkodzenia szafirowe szkło. Wyposażony jest w śledzenie lokalizacji, łączność ze smartfonem, dzięki czemu może odbierać z niego powiadomienia. Model posiada również pulsometr. Wszystko to na specjalnym, elastycznym i wytrzymałym pasku Jacquard-Wabe.

MARQ Commander posiada także funkcje typowo wojskowe. Pierwszą z nich jest specjalny tryb ekranu, który pozwala odczytywać informacje ze smartwatcha bez zdejmowana gogli noktowizyjnych. Ciekawą opcją jest też "kill switch" - przycisk awaryjny, który zawiesza łączność bezprzewodową oraz GPS, a także przywraca zegarek do ustawień fabrycznych, dzięki czemu kasuje z niego wszystkie dane.

MARQ Commander by Garmin

Garmin MARQ Commander ma 1,2-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 240 na 240 pikseli.

Firma nie ujawniła pojemności baterii w zegarku, ale ma on działać do 12 dni na jednym naładowaniu (przy np. wyłączonym module GPS). MARQ Commander posiada oczywiście czujnik GPS, kompas, barometr, akcelerometr oraz termometr. Posiada również funkcję śledzenia aktywności fitness. Zegarek jest zgodny z systemami Android i iOS.

Aby stać się posiadaczem inteligentnego zegarka, trzeba przygotować się na spory wydatek. Sprzęt kosztuje bowiem 1950 dolarów, czyli niemal 8 tys. złotych.

Smartwatcha zaprojektowano pod potrzeby wojskowych, jednak nie wiadomo czy któraś armia złoży na zegarki duże zamówienie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)