Gdyby Graham Bell miał komórkę...

...wyglądałaby właśnie tak. Znany designer zaprojektował smartfona, który wygląda jak przeniesiony w czasie z początku XX wieku.

Rotary Mechanical
Rotary Mechanical
Maciek Kurek

...wyglądałaby właśnie tak. Znany designer zaprojektował smartfona, który wygląda jak przeniesiony w czasie z początku XX wieku.

Nie wiem, skąd bierze się specyficzna nostalgia wśród użytkowników komórek. Podczas gdy jedni zachwycają się wyświetlaczami dotykowymi z wysoką rozdzielczością i doskonałym odwzorowaniem kolorów, inni tęsknią za starymi czasami. Z myślą o tej drugiej grupie powstał Rotary Mechanical – smartfon ze staromodną tarczą.

Rotary Mechanical
Rotary Mechanical

Ten nietypowy telefon zaprojektował Richard Clarkson. Co ciekawe, jego komórka również ma wyświetlacz, ale umieszczony z tyłu urządzenia. Różnica polega na tym, że do nawigacji nie używa się klawiszy, ale tarczy znanej z tradycyjnych telefonów. Aby wybrać pozycję z menu, trzeba nią pokręcić, tak samo jak kiedyś wybierało się numery.

Pierwsze, co nasuwa się na myśl po zobaczeniu tej nietypowej komórki, to pytanie: jak na niej pisać SMS-y? Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, ale nosząc Rotary Mechanical w kieszeni, zawsze można go wyjąć i wykręcić numer. Dosłownie.

Rotary Mechanical
Rotary Mechanical
Rotary Mechanical
Rotary Mechanical

Źródło: Yanko Design

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.