Gdzie znaleźć tanie domeny?

Gdzie znaleźć tanie domeny?
Mateusz Nosel

01.04.2010 02:12, aktual.: 15.01.2022 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niemal każdy z nas stanął przed zakupem domeny internetowej dla prywatnej strony lub bloga. Warto zwrócić uwagę na oferowane promocje przez największych graczy na polskim rynku i porównać ich ofertę z propozycjami mniejszych firm, które często oferują dużo korzystniejsze warunki.

Niemal każdy z nas stanął przed zakupem domeny internetowej dla prywatnej strony lub bloga. Warto zwrócić uwagę na oferowane promocje przez największych graczy na polskim rynku i porównać ich ofertę z propozycjami mniejszych firm, które często oferują dużo korzystniejsze warunki.

Home.pl i Nazwa.pl kuszą promocjami

Kto z Was nie był bombardowany ofertami domen za darmo lub za grosze? Wielkie reklamy przyciągają oko potencjalnych klientów, nie tylko w magazynach komputerowych, ale również na wielu stronach internetowych. Kuszą, ale kiedy zajrzymy w regulamin okazuje się, że większość promocji typu "Domeny za darmo!" czy "Freewolne domeny" kierowana jest wyłącznie do firm. Więc co ze zwykłymi użytkownikami, którzy nie prowadzą firmy, a potrzebują adresu z końcówką .pl na przykład dla autorskiej strony hobbystycznej?

Niestety, na darmową domenę liczyć nie możemy. Zarówno w home.pl jak i nazwa.pl osoba fizyczna musi zapłacić 9,90 zł + VAT za rejestrację nowego adresu. Zanim jednak przystąpimy do zakupu domeny, koniecznie sprawdźmy ile kosztuje przedłużenie adresu na kolejny rok. I tu przestaje już być kolorowo. Po upływie roku w obu w/w firmach, za odnowienie ważności adresu na kolejne 365 dni trzeba będzie zapłacić już około 100 zł + VAT. To kosztowne, szczególnie dla posiadaczy wielu adresów internetowych.

Tańsze odnowienia domen

Jednak w sieci znajdziemy wielu rejestratorów domen i to właśnie mniejsi gracze na rynku oferują lepsze ceny. Za odnowienie adresu z końcówką .pl możemy zapłacić nawet połowę mniej. Po co w takim razie przepłacać? Co prawda za rejestrację domeny zapłacimy trochę więcej, bo 11 zł w Hekko.pl i 12 zł w Masternet.pl, ale po roku zaoszczędzimy znacznie więcej. Po sprawdzeniu szczegółowego cennika, okazuje się że przedłużenie adresu internetowego na kolejny rok kosztuje tylko 44 zł (Hekko.pl) i 45 zł (Masternet.pl). Czytelnicy zwrócili nam uwagę w komentarzach, że tanie domeny oferuje również OVH. Domenę *.pl zarejestrujemy tam za 10 zł, a odnowimy za 45 zł. Takich firm jest więcej, więc poniżej przygotowaliśmy krótką listę.

Jeżeli masz wątpliwości do rzetelności tych firm, zajrzyj na forum Webhostingtalk.pl, na którym znajdziesz opinie innych użytkowników dotyczące jakości oferowanych usług.

Lista tanich rejestratorów domen

  • []Az.pl - 0-9 za rejestrację(promocje), 45 za odnowienie[]ovh.pl - 10 za rejestrację, 45 za odnowienie[]Hekko.pl - 11 za rejestrację, 44 za odnowienie[]Masternet.pl - 12 za rejestrację, 45 za odnowienie[]netwave.pl - 12 za rejestrację, 55 za odnowienie[]PPD.pl - 15 za rejestrację, 50 za odnowienie

Do podanych cen należy doliczyć podatek VAT.

Lista rejestratorów których na pewno należy unikać

  • []domenomania.pl - na stronie skutecznie ukryto koszta odnowienia domeny, wspominając jedynie o zagadkowej "certyfikacji". Dodatkowo "w prezencie" oferuje się na witrynie pakiet Open Office - który jet oprogramowaniem w pełni darmowym dla wszystkich.[]o12.pl - firma świadczy dobrej jakości usługi, ale na stronie skutecznie ukryto koszta odnowienia domeny.[]wer.pl - drogie przedłużenie i strona, która nie wyświetla się prawidłowo w nowym FF.[]dbox.pl - co oznacza gwiazdka przy cenach w cenniku? Zapewne zastrzeżenie, że podane cenny to ceny netto, ale pewności mieć nie można. Głupi błąd.

Ile płacą rejestratorzy?

Pewnie zadajesz sobie pytanie, jak to możliwe. Odpowiedź jest prosta i nikt do twojego biznesu dokładać nie musi. Wszystkie firmy rozliczają się z NASK według cennika hurtowego płacąc około 9,90 zł za rejestrację domeny .pl, a przedłużenie kosztuje 40 zł. Teraz już wiesz jakie realne stawki muszą płacić rejestratorzy i ile potrafią zarobić na jednym użytkowniku. Nie daj się złapać na kuszące promocje, a jeśli taka reklama zwróciła twoją uwagę dokładnie sprawdź jej regulamin i szczegółowy cennik.

W przypadku wielu promocji dotyczących niemal darmowych domen możesz znaleźć zapis, że po pierwszym roku korzystania z domeny, nie możesz jej przenieść do innego rejestratora, zmuszając ciebie tym samym do przedłużenia ważności na kolejny rok u tego samego operatora. Kosztowna niespodzianka, prawda?

Jeśli znacie innych rejestratorów u których można tanio zarejestrować domenę wpisujcie w komentarzach, a rozbudujemy artykuł o solidniejszą listę. :)

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)