Gdzieś na świecie mieszka ktoś, kto wygląda jak ty. Jak go znaleźć?

Gdzieś na świecie mieszka ktoś, kto wygląda jak ty. Jak go znaleźć?

Niamh i Karen poznały się przez Internet
Niamh i Karen poznały się przez Internet
Źródło zdjęć: © Twin Strangers
Marta Wawrzyn
23.04.2015 12:44

"O Boże, ona ma moją twarz!" - tak zareagowała 26-letnia Niamh, jedna z pomysłodawczyń projektu Twin Strangers, kiedy spotkała 29-letnią Karen. Dziewczyny poznały się przez Internet, nie łączy ich nic poza jedną rzeczą – wyglądają niemal identycznie.

Było już szukanie na Facebooku zaginionych członków rodziny, teraz przyszła pora na sobowtóry. Projekt Twin Strangers polega na poszukiwaniach takich właśnie "bliźniaków". W "The Washington Post" możecie poczytać, jak takie poszukiwania wyglądają. Sprawa jest prosta i skomplikowana zarazem – w końcu żyjemy w czasach, kiedy wszyscy chętnie prezentują w Internecie swoją twarz. Ale jak znaleźć igłę w stogu siana?

Niamh Geaney, Terence Manzanga i Harry English to trójka Irlandczyków, którzy wymyślili projekt Twin Strangers. Wszyscy oni postawili przed sobą zadanie wyglądające na niemożliwe do zrealizowania: znalezienie swoich sobowtórów w ciągu 28 dni. Założyli więc stronę internetową, a także zadali na Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTubie pytanie: "Czy znacie kogoś, kto wygląda jak my?".

"Pierwszego dnia siedziałam od 10 rano do 2 w nocy, prosząc znajomych, aby przekazali moją wiadomość dalej" – opowiada 26-letnia Niamh. Dwa tygodnie później wszyscy dostawali po 6 tysięcy wiadomości każdego dnia. Ludzie pisali do nich z różnych powodów, nie tylko dlatego że znali kogoś, kto wygląda jak oni. Przysyłano im mnóstwo zdjęć.

Bardzo szybko Niamh znalazła 29-letnią Karen Branigan – dziewczynę, która również mieszka w Irlandii, i ma nie tylko podobną twarz, ale też mimikę. Ich spotkanie możecie zobaczyć w materiale poniżej.

Niamh - Meeting my Doppelgänger - Twin Strangers

Dziewczyny odkryły, że mają ze sobą wiele wspólnego, na przykład obie uwielbiały w dzieciństwie rysować wróżki. Nic szczególnego? Oczywiście, mnóstwo małych dziewczynek rysuje wróżki. Ale teraz sobie wyobraźcie, że spotykacie nieznajomego, myślicie sobie "O Boże, ona ma moją twarz" – Niamh twierdzi, że to właśnie sobie pomyślała – a następnie okazuje się, że macie wspólne zainteresowania albo podobne wspomnienia z dzieciństwa.

Koledzy Niamh wciąż swoich bliźniaków szukają. Akcja potrwa do 27 kwietnia i jest o niej naprawdę głośno. Twin Strangers ma już 180 tysięcy fanów na Facebooku, za poszukiwania sobowtórów zabierają się kolejne osoby. Taką akcję może tak naprawdę zrobić każdy z nas. Historie są bardzo różne, na przykład poniżej możecie zobaczyć, jak swoją "bliźniaczkę" odnalazła dziennikarka Sophie Robehmed.

Sophie and Lauren: Twin Strangers

Aby znaleźć osobę, która wygląda identycznie jak my, na razie niestety musimy trochę się postarać. Nie wystarczy, że wrzucimy gdzieś zdjęcie i będziemy czekać na wiadomości od potencjalnych sobowtórów. Ale jeśli trójka Irlandczyków zdecyduje się zamienić swój projekt w aplikację, która będzie działać w ten sposób, na pewno chętnych, by skorzystać, nie zabraknie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)