Gears of War 2 nie ukaże się na PC

Gears of War 2 nie ukaże się na PC

Gears of War 2 nie ukaże się na PC
Igor Chrustek
31.08.2008 14:37

Skandal! Hańba! Aż chce się krzyczeć. Tak bardziej poważnie: nie będzie Gears of War 2 na PC. Decyzja zapadła już dawno temu, jednak dopiero w wywiadzie z Cliffem Bleszinskim, przeprowadzonym przez serwis IGN, informacja trafiła do całego, growego społeczeństwa. Cliffy tak tłumaczy zaistniałą sytuację: Gears of War stało się znakiem rozpoznawczym przede wszystkim konsoli Xbox 360. Dlatego też postanowiliśmy (Epic Games) się skupić tylko na tej platformie. Ostatecznie GoW2 nie ukaże się na komputerach PC.

Skandal! Hańba! Aż chce się krzyczeć. Tak bardziej poważnie: nie będzie Gears of War 2 na PC. Decyzja zapadła już dawno temu, jednak dopiero w wywiadzie z Cliffem Bleszinskim, przeprowadzonym przez serwis IGN, informacja trafiła do całego,* growego* społeczeństwa.* Cliffy* tak tłumaczy zaistniałą sytuację: Gears of War stało się znakiem rozpoznawczym przede wszystkim konsoli Xbox 360. Dlatego też postanowiliśmy (Epic Games) się skupić tylko na tej platformie. Ostatecznie GoW2 nie ukaże się na komputerach PC.

Fakt wyszedł na jaw przy okazji rozmowy na temat osiągnięć, które miałyby zostać udostępnione do odblokowania również na systemie Games For Windows Live. Zdziwiony Cliff szybko wyjaśnił, że tylko posiadacze konsoli Microsoftu będą mogli cieszyć się drugą częśćią* GoW'a*. Przyczyną takiej decyzji może być przeświadczenie o tym, że rynek* PC*, z uwagi na rosnące piractwo, staje się coraz mniej opłacalny.

Źródło: n4g

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)