GEEKS N' NERDS – już 23 maja nowa impreza dla wielbicieli filmów i gier!

GEEKS N' NERDS – już 23 maja nowa impreza dla wielbicieli filmów i gier!
Łukasz Michalik

30.04.2015 18:08, aktual.: 30.04.2015 18:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Macie już jakieś plany na sobotę, 23 maja? Lepiej już teraz zarezerwujcie sobie ten dzień w kalendarzu – właśnie wtedy rozpocznie się wyjątkowa impreza GEEKS N' NERDS, na której każdy wielbiciel filmów i gier znajdzie coś dla siebie!

Gry nie są rozrywką dla dzieci. Choć dla wielu z nas może to zabrzmieć jak banał, to stereotyp, umieszczający typowego gracza gdzieś w okolicach późnej podstawówki trzyma się zaskakująco dobrze. Na szczęście ostatnie lata to w Polsce czas, gdy elektroniczna rozrywka przestała być jakąś może popularną, ale niezbyt poważaną dziedziną.

Stereotyp zakompleksionego nolife’a, bawiącego się w posprzątanym przez mamę pokoju figurkami z Gwiezdnych wojen został zmieciony przez realia, w których zainteresowanie planszówkami, fantastyką czy grami wideo jest po prostu sposobem na uczestnictwo w kulturze, do tego w wielu przypadkach coraz wyższych lotów.

Obraz

Będziecie mogli przekonać się o tym już niebawem – w sobotę, 23 maja, w warszawskim kinie Wisła rozpocznie się wyjątkowa impreza GEEKS N' NERDS czyli – jak zapowiadają organizatorzy, Tomek Kreczmar i Art Kurasiński – festiwal dla miłośników kina i gier.

W trzech salach kinowych czekają na nich równoległe emisje filmów fantasy, SF, dokumentalnych i nie tylko. W programie zapowiedziano m.in. filmy „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Dungeon Siege: W imię króla”, „Wiedźmin”, „GET LAMP: The Text Adventure”, „ Minecraft: The Story of Mojang” a także inne, nieujawnione na razie tytuły I liczne produkcje fanowskie.

Obraz

Poza filmami uczestnicy imprezy mogą liczyć na rozmowy i panele dyskusyjne z ekspertami, krytykami filmowymi i postaciami z branży oraz miejsce, gdzie będzie można coś przekąsić, uzupełnić nadwątlone siły, a także spędzić czas przy różnych grach, w tym Wiedźminie 3.

Bilety na GEEKS N' NERDS zostały podzielone na dwie pule – osoby, które zdecydują się do 5 maja zapłacą 64,8 zł (liczba tych biletów jest ograniczona). Standardowa, obowiązując po tym terminie cena to 86,40. Co istotne, kupienie biletu na imprezę oznacza 10-procentowy rabat w CDP.pl!

Jednym z organizatorów imprezy jest Tomek Kreczmar, którego videofelietony możecie oglądać na łamach Gadżetomanii.

Więcej informacji o imprezie i możliwość zakupu biletów znajdziecie na stronie Geeksnnerds.splashthat.com.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)