GeForce 8800 GT z Gigabajtem pamięci GDDR3!

GeForce 8800 GT z Gigabajtem pamięci GDDR3!09.12.2007 19:02
Obrazek: Asus 8800 GT z 1GB pamięci
Obrazek: Asus 8800 GT z 1GB pamięci
Keroth

Jeśli planujecie właśnie zmianę karty graficznej w komputerze, to w kategorii wysoka jakość/relatywnie niska cena seria GeForce 8800 GT nie ma sobie równych. Od kilkunastu dni jestem posiadaczem karty z tej serii i zdecydowanie muszę przyznać, że nie jest przereklamowana. Pod koniec grudnia do sklepów powinien trafić kolejny model stworzony przez ASUSA. Piszemy o nim ponieważ jest na swój sposób wyjątkowy - jest to pierwszy model 8800 GT, który będzie posiadał 1GB pamięci. Zgodnie z założeniami producenta karta powinna gwarantować świetne warunki do gry w DX10 w wysokich rozdzielczościach.

Jeśli planujecie właśnie zmianę karty graficznej w komputerze, to w kategorii wysoka jakość/relatywnie niska cena seria GeForce 8800 GT nie ma sobie równych. Od kilkunastu dni jestem posiadaczem karty z tej serii i zdecydowanie muszę przyznać, że nie jest przereklamowana. Pod koniec grudnia do sklepów powinien trafić kolejny model stworzony przez ASUSA. Piszemy o nim ponieważ jest na swój sposób wyjątkowy - jest to pierwszy model *8800 *GT, który będzie posiadał 1GB pamięci. Zgodnie z założeniami producenta karta powinna gwarantować świetne warunki do gry w DX10 w wysokich rozdzielczościach.

Karta taktowana jest standardowo, czyli taktowanie rdzenia wynosi 600 MHz, a pamięci 1800 MHz. Każdy egzemplarz będzie wyposażony w specjalne oprogramowanie SmartDoctor, które powinno pozwolić na bezproblemowe wyciśnięcie z niej dodatkowych 10% mocy. Warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie niereferencyjnym chłodzeniu karty przygotowanym specjalnie przez Asusa. Firma zapowiada, że nie dość, iż jest ono cichsze, to również zapewnia o 7 stopni niższą temperaturę pracy względem standardowego chłodzenia przygotowanego z myślą o kartach 8800 GT.

Już wkrótce sieć powinna wypełnić się wnikliwymi testami nowego 8800 GT. Wtedy też okaże się czy nowy ASUS rzeczywiście jest prawdziwym potworem wydajności. Niecierpliwie czekamy.

Źródła i fot.: Gizmodo, Electronista, ASUS

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)