Gigabyte GeForce GTX 970 Mini - mały, ale wariat!

Gigabyte GeForce GTX 970 Mini-ITX
Gigabyte GeForce GTX 970 Mini-ITX
Jacek Klimkowicz

26.10.2014 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prężnie rozwijający się rynek wydajnych, miniaturowych komputerów PC przyciąga kolejnych graczy. Po Asusie, który przygotował wersje mini kart graficznych GeForce GTX 670 i GTX 760, do akcji wkroczył Gigabyte z najnowszym GeForce GTX 970 w wersji Mini-ITX. I to jest to!

Gigabyte, aktualnie największy konkurent Asusa, tym razem wyprzedził konkurencję i jako pierwszy zaprezentował kartę GeForce GTX 970 Mini-ITX (GV-N970IXOC-4GD). Jest ona wyposażona, podobnie jak pełnowymiarowa wersja, w 4 GB pamięci RAM typu GDDR5 oraz GPU oparte na architekturze Maxwell 2. generacji. Na dodatek procesor graficzny został nieco podkręcony - bazowe taktowanie w jego przypadku wynosi 1076 MHz, a w trybie Boost rośnie do 1216 MHz. Nie jest to zatem znaczące OC (odpowiednio 25 i 38 MHz więcej), ale zawsze to coś.

Gigabyte GeForce GTX 970 Mini-ITX
Gigabyte GeForce GTX 970 Mini-ITX

Karta wyposażona w pojedyncze, 8-pinowe gniazdo zasilające, wygląda na porządnie wykonaną. Ciepło odprowadzane jest poprzez aluminiowy blok z 3 ciepłowodami - 2 z nich mają średnicę 8 mm, a jeden 6 mm. Całość przykryto pojedynczym wentylatorem o średnicy 100 mm, którego konstrukcja przywodzi na myśl te stosowane w kartach z systemem Windforce 3X. Według producenta układ bez trudu rozprasza generowane przez procesor graficzny ciepło.

Gigabyte GeForce GTX 970 Mini-ITX
Gigabyte GeForce GTX 970 Mini-ITX

GeForce GTX 970 Mini-ITX osiąga ponoć tylko 62 stopnie podczas gry w Metro Last Light i to nie hałasując przy tym zbytnio. Cóż, tego nie jesteśmy w stanie zweryfikować, ale biorąc pod uwagę fakt, że układ ma TDP na poziomie raptem 145 W, obietnice producenta mogą nie być bez pokrycia. Karta trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Sugerowana cena detaliczna na poziomie 330 dolarów (bez VAT) pozwala przypuszczać, że wersja Mini nie będzie droższa od standardowej.

Źródło:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)