Gigantyczne miasto-maszyna z klocków lego

Skrzyżowanie lego, steampunka i ekologii? Dlaczego nie. Dave DeGobbi zbudował zapierającą dech w piersiach konstrukcję z naszych ulubionych klocków. Co ciekawe miasto zostało zaprojektowane jako kurort.

Gigantyczne miasto-maszyna z klocków lego
Marek Maruszczak

21.02.2010 | aktual.: 11.03.2022 16:01

Skrzyżowanie lego, steampunka i ekologii? Dlaczego nie. Dave DeGobbi zbudował zapierającą dech w piersiach konstrukcję z naszych ulubionych klocków. Co ciekawe miasto zostało zaprojektowane jako kurort.

Ale kurort nie zwyczajny, bo postapokaliptyczny. W efekcie otrzymaliśmy mieszankę Wodnego świata, Mad Maxa i wycieczki na Karaiby Co ciekawe, konstruktor ułożył całkiem zgrabną linię fabularną usprawiedliwiającą istnienie posapokaliptycznego eko-kurortu.

Nadmierne zużycie paliw kopalnych doprowadziło do katastroficznych zmian klimatu. Na gruzach zniszczonej cywilizacji powstały miasta takie jak Crawler Town. Napędzane ogniwami wodorowymi ruchome platformy przyciągają niezliczone rzesze turystów pragnących odpocząć od zanieczyszczonej codzienności. Jednocześnie miasta, wraz z mieszkańcami nieustannie przemieszczają pustkowia w poszukiwaniach bogactw mineralnych. Dave DeGobbi nazwał styl, w którym utrzymana jest konstrukcja – Eko-punkiem.

Na podtrzymywanej przez elastyczne zawieszenie platformie zmieścił się pas startowy dla samolotów, działający dźwig, kilka hangarów i winda przenosząca żółte ludziki z pomiędzy poziomami miasta.

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zdjęć zajrzyjcie na Flickra Dave’a.

Źródło: Brothers-Brick

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.