Gigantyczny Titanic z klocków Lego. To nowy największy zestaw na świecie

Gigantyczny Titanic z klocków Lego. To nowy największy zestaw na świecie

Model Titanica
Model Titanica
Źródło zdjęć: © LEGO
Karolina Kowasz
05.11.2021 21:01

Titanic obecnie bardziej kojarzy się ze znanym filmem niż z samym statkiem, który miał wszystkim imponować swoją niezatapialnością. Jego legenda jednak wciąż jest żywa i wielu producentów próbuje z niej czerpać. Tym razem na taki krok zdecydowało się Lego.

Znana firma produkująca klocki ogłosiła przedsprzedaż swojego zestawu Lego Titanic o numerze 10294. Jak wynika z informacji na stronie producenta, teraz każdy będzie mógł zbudować sobie własny model legendarnego statku.

Ponad metrowy model

Wymiary statku po zbudowaniu są imponujące. Model ma mieć 135 centymetrów długości, 16 centymetrów szerokości i 44 centymetry wysokości. Dedykowanym dorosłym osobom zestaw Lego składa się z dokładnie 9090 elementów. Lego na swojej stronie informuje, że przy tej skali statku, jest to największy zestaw Lego w historii.

Osoba, która zdecyduje się na zakup, będzie mogła zajrzeć do wnętrza swojego modelu Titanica. Producent zadbał o odwzorowanie przekroju statku, razem z takimi szczegółami jak schody czy kotłownie. Znalazło się także miejsce na mostki, śruby napędowe, a nawet ruchome elementy, takie jak kotwica czy liny pomiędzy masztami.

Building the LEGO Titanic in 10 minutes!

Dostępność modelu

Obecnie produkt można kupić w przedsprzedaży, jednak jego wysyłka rozpocznie się dopiero 8 grudnia 2021 roku. Nie wiadomo ile modeli Titanica Lego planuje sprzedać, jednak należy się spodziewać, że może on stać się serią limitowaną, która szybko przestanie być dostępna.

Aby nabyć własny model Titanica, należy za niego zapłacić 2799,99 złotych. Taka cena czyni ten zestaw klocków jednym z najdroższych zestawów wypuszczonych przez Lego.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)