Głośnik czy obraz? Ciekawe rozwiązanie Stealth Acoustics [ISE 2012]

Właśnie rozpoczęły się kolejne interesujące targi dla amatorów nowinek elektronicznych. ISE w Amsterdamie powinny dostarczyć świeżą porcję nowości technologicznych. Przez najbliższe trzy dni będziemy przedstawiać najciekawsze produkty tam pokazane. Na początek estetyczne głośniki-obrazy firmy Stealth Acoustics.

Stealth Acoustics Image II (fot. stealthacoustics.com)
Stealth Acoustics Image II (fot. stealthacoustics.com)
Marcin Honkisz

31.01.2012 10:23

Właśnie rozpoczęły się kolejne interesujące targi dla amatorów nowinek elektronicznych. ISE w Amsterdamie powinny dostarczyć świeżą porcję nowości technologicznych. Przez najbliższe trzy dni będziemy przedstawiać najciekawsze produkty tam pokazane. Na początek estetyczne głośniki-obrazy firmy Stealth Acoustics.

Kolumny głośnikowe o nazwie Image II przeznaczone są do użytku z zestawami kina domowego 2.1. Konstrukcja pozwala na wieszanie ich na ścianie oraz maskowanie za pomocą szeregu dostępnych grafik. Kolumna o grubości zaledwie 83 mm może zatem bardzo dobrze udawać obraz umieszczony w sąsiedztwie telewizora.

Parametry kolumn są wystarczające. Pasmo przenoszenia wynosi 40 – 20 000 Hz. Uzyskiwane jest z dwudrożnego systemu złożonego z wysokoczęstotliwościowego, 25-milimetrowego głośnika z magnesem neodymowym oraz niskotonowego, 152-milimetrowego woofera. Moc RMS zestawu wynosi 200 W, a minimalna moc wzmacniacza rekomendowana przez producenta to 80 W. Impedancja wejściowa kolumn to 8 omów.

Konstrukcja kolumny umożliwia rozsył dźwięku w przestrzeni w obu płaszczyznach w zakresie 170 stopni. Wymiary kolumny to 302 x 711 x 83 mm, waga wynosi 10 kg. Standardowo Image II sprzedawane będą w wersji Satin Image, czyli białej. Dodatkowo można zamówić pakiet Image Wrap, który zamieni głośniki w obrazy. Wybierać można z bogatej oferty grafik przygotowanych przez producenta.

Opcja Trilogy (fot. stealthacoustics.com)
Opcja Trilogy (fot. stealthacoustics.com)

Dla bardziej wymagających klientów Stealth Acoustics przygotował rozwiązanie o nazwie The Trilogy. Umożliwia ono tworzenie tzw. tryptyków, czyli trzech obrazów powiązanych pod względem tematycznym. Grafiki na głośnikach są lewą i prawą stroną, pomiędzy nimi może być zawieszony dodatkowy obraz.

Głośniki dostarczane są z zestawem montażowym o nazwie Slimmount, który umożliwia bardzo szybkie i precyzyjne zawieszenie zestawu na ścianie.

Seria Image II to nowe wcielenie już sprzedawanej od kilku lat serii niewidzialnych głośników, dających podobne możliwości. Dostępne są w wielu rozmiarach i konfiguracjach, więc sądzić należy, że rodzina Image II również wkrótce zostanie poszerzona o kolejne modele.

Producent na razie nie podaje ceny oraz oficjalnej daty premiery produktu. Wiadomo jedynie, że część rozwiązań, jak np. opcja Trilogy, będzie na razie dostępna tylko w USA oraz Kanadzie. Przyznać trzeba, że pomysł jest dość interesujący. Przy obecnej liczbie sprzętu rtv w każdym salonie ukrycie czegokolwiek jest bardzo pożądane.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.