Gmail oferuje 7000MB, ale co z tego?

Gmail oferuje 7000MB, ale co z tego?

Paweł Cebula
06.08.2008 12:00

Raczej mało jest osób, które korzystają z Gmaila w sposób normalny i wykorzystują więcej niż 50% dostępnej powierzchni. Tak czy inaczej, w tej chwili, w ramach Google Mail mamy do dyspozycji 7000MB na swoje listy i różne dziwne załączniki. Zastanawiające jest tylko to, po co tak wielka powierzchnia, skoro obowiązuje limit wielkości pojedynczej wiadomości na poziomie 10MB 20MB?

Raczej mało jest osób, które korzystają z Gmaila w sposób normalny i wykorzystują więcej niż 50% dostępnej powierzchni. Tak czy inaczej, w tej chwili, w ramach Google Mail mamy do dyspozycji 7000MB na swoje listy i różne dziwne załączniki. Zastanawiające jest tylko to, po co tak wielka powierzchnia, skoro obowiązuje limit wielkości pojedynczej wiadomości na poziomie [del]10MB[/del] 20MB?

Praktycznie większość usług pocztowych posiada większe limity pojedynczej wiadomości niż Gmail. W tej chwili jest to dużym ograniczeniem - bo chcąc wysłać komuś kilkadziesiąt zdjęć w najlepszej jakości (które zajmują ok. 3MB) musimy wysyłać kilkanaście wiadomości. Owszem, można je skompresować, załączyć, wysłać, odebrać, pobrać i rozpakować, ale czy to o to chodzi?

Owszem cieszy fakt wdrażania nowych opcji w trosce o bezpieczeństwo, czy nowe możliwości w filtrach Gmaila. Jednak moim zdaniem kwestia wielkości powierzchni jest zwykłym chwytem marketingowym.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)