Gnome bardziej zintegrowane z internetem

gnome-online
gnome-online
Adrian Nowak

04.08.2009 21:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak donoszą programiści GNOME, wytrwale wdrażane są cały czas funkcjonalności związane z integracją pulpitu i usług sieciowych.

Jak donoszą programiści GNOME, wytrwale wdrażane są cały czas funkcjonalności związane z integracją pulpitu i usług sieciowych.

Wszystko po to by kolejne wersje popularnych Linuksów miały nieco zatartą granicę między aplikacjami uruchamianymi z lokalnego dysku twardego a tymi z internetu. Już teraz stworzono wiele prototypów, które spotkały się z bardzo pozytywną oceną użytkowników. Jednym z nich jest znana dystrybucja gOS bardzo dobrze obsługująca aplikacje i gadżety Google. Jakiś czas testowałem wersję deweloperską tej dystrybucji i muszę przyznać, że jest to jeden z nielicznych systemów operacyjnych na świecie z tak dobrze dopasowanym do potrzeb internetu pulpitem.

Obraz

Pomimo, że nie będzie to jeszcze rewolucja, wypracowanie odpowiedniej przewagi w dziedzinie Cloud Computing nad Windowsem jest niezwykle istotne w wojnie systemów operacyjnych. Jeśli model ten zyska dużą popularność, może to zmienić znacząco układ sił tym rynku.

Więcej o szczegółach zmian w Gnome znajdziesz na stronie projektu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)