Google Daydream VR bez wsparcia nowych smartfonów Pixel 4 i Pixel 4 XL

Google Daydream VR bez wsparcia nowych smartfonów Pixel 4 i Pixel 4 XL

Zestaw VR Google Daydream
Zestaw VR Google Daydream
Źródło zdjęć: © Google Daydream
Jan Domański
16.10.2019 23:57, aktualizacja: 09.03.2022 10:26

Google wycofuje się z pomysłu zestawu VR Daydream. Smartfony Pixel 4 i Pixel 4 XL nie będą obsługiwały autorskiego hedsetu VR od Google. Czy to koniec Daydream?

VR Daydream to zestawy od samego Google, ale też zgodne z technologią VRy innych firm jak niepotrzebujący smartfonów Lenovo Mirage Solo, który ma już w sobie wszystkie komponenty (tzn to pełne końcowe urządzenie, do którego nie wkłada się telefonu).

Miał zrewolucjonizować VR na smartfonach i być dobrą przeciwwagą dla VRu Samsunga, czyli Samsung Gear VR, który faktycznie ma świetną jakość jak na mobilny VR. Do Daydream poza porządnymi goglami dostajemy pada, którego ruchy są wykrywane w przestrzeni (jak np. kontrolery Oculusa czy HTV Vive).

Koniec projektu Daydream?

Cóż, coraz mniej nowych smartfonów jest zgodnych z Daydream. Na liście jest chociażby Samsung Galaxy S9, ale Google zdaje się wycofywać z projektu. Już Google Pixel 3 i Pixel 3XL nie były kompatybilne, a teraz wiadomo, że wsparcia nie dostanie nowy Pixel 4 i Pixel 4 XL. Dla dotychczasowych sprzętów wsparcie oczywiście nie jest wycofane.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)